Категорії
Сад та город

Корисні поради по вирощуванню великого врожаю огірків у теплиці

Вирощування огірків в теплиці безпосередньо залежить від самої будови і від грунту. Щоб розвиток був більш сприятливим, слід регулярно підтримувати температуру не менше 25 градусів. Важливе правило: слід уберегти їх від різких перепадів температур, в іншому випадку розсада може загинути.

Для ідеального розвитку необхідно:

  • провітрювання приміщення;
  • регулярний полив;
  • підгодівлі;
  • свіжий гній.

На гнойових грядках рослини починають швидше розвиватися за рахунок гарячої віддачі повітря. З таким грунтом огірочки отримують все найнеобхідніше для себе.

Слід пам’ятати!

Грунт може також перегрітися і досягти температури вище 30 градусів, в таких умовах саджанці згоряють. Тому необхідно регулярне провітрювання. Приблизно через місяць температура гною почне знижуватися.

Регулярне зволоження грунту, але не перезволожння її – запорука відмінного врожаю. Недолік вологи, так само як і перелив, здатний згубно вплинути на рослини.

Обов’язково після висадки розсади грядки слід добре зволожити, а молоді саджанці поглибити в грунт приблизно на 20 см.

Подальший догляд полягає в наступному:

  • розпушування;
  • підгортання;
  • підв’язка саджанців;
  • внесення добрив.

Під час прополки грудок з огірками бажано відразу виробляти розпушування грунту. Для цього за допомогою потрібного інструменту слід провести розпушування на глибину приблизно до 10 см. Таким чином, рослині буде надходити більше кисню, від чого вона буде швидше розвиватися.

Під час росту коріння рослини можуть пролазити на поверхню грунту і в наслідок саджанці можуть загинути. Щоб не відбувалося таких непорозумінь, слід постійно кожен саджанець підгортати чорноземом приблизно на 2 см. Таку процедуру необхідно проводити три рази за сезон. Щоб формувався правильний плодоносний кущ, необхідно робити підв’язку. Для цього біля кожного кущика ставлять вертикальну конструкцію (шпалеру) висотою два метри. У міру зростання рослини слід проводити регулярну підв’язку шпагатом на вільний вузол.

Щоб в тепличних умовах огірки розвивалися добре, слід вносити органічні добрива з пташиного посліду або свіжого коров’яку. На одну рослину приблизно повинно витрачатися 0,5 л добрива.

Розчин потрібно готувати відразу в теплиці. Для цього в бочку поміщають саме добриво і наливають воду. Надалі відбувається бродіння і виробляється вуглекислий газ, що здатний сприятливо впливати на рослини.

Дотримуючись вищенаведених рекомендацій, можна отримати гарний урожай огірків зі своїх грядок. Бажаємо всім гарного врожаю!