Категорії
Поради

Корисні саморобки із пластикових пляшок для вашої дачі

Якщо у вас назбиралось багато пластикових пляшок, не слід поспішати їх викидати. З них можна зробити різні саморобки для вашої дачі.

Корисне застосування пластикових пляшок в городі пов’язано не тільки з садовим декором. З ПЕТ-тари легко виготовити і інші речі, які неодмінно стануть в нагоді на дачі.

ПЕТ-тара допоможе відремонтувати парник, відлякати шкідників, вмитися і зберегти пакети

Нерідко при облаштуванні парників використовується скло, яке легко розбити. Якщо під рукою є кілька пляшок з поліетилену, то вони зможуть стати основою для заплатки, яка замінить на час скло. Для цього треба відрізати денце і шийку пляшки – вийде циліндр. Його треба розрізати і розправити краю. Зробити це можна за допомогою праски, але прасувати пластик слід через щільну тканину. Залежно від площі пошкодження треба зробити кілька таких прозорих пластикових шматків. Потім їх необхідно зшити між собою за допомогою волосіні або дроту.

Кроти та птиці наносять садовим ділянкам непоправної шкоди. Відлякати їх можна за допомогою флюгера, який легко зробити з ПЕТ-тари. Для виготовлення конструкції треба вирізати і відігнути бічні частини пляшок (приблизно так, як виглядають лопати). Потім слід пропустити дріт через отвори, зроблені в дні і кришці, яка закриває шийку. Флюгери встановлюються в декількох місцях ділянки.

Під дією вітру вони починають обертатися і створювати вібрацію, яку бояться кроти і птиці.

Пляшка може послужити основою для дачного умивальника. Треба тільки відрізати дно тари, перевернути її і підвісити в такому вигляді до стовпа або стіни. У ємність наливається вода. Як тільки прийде час вмитися, кришечку треба відвернути і відрегулювати напір води. Для зручності можна зробити насадку, скориставшись шприцом.

ПЕТ-ємності можуть послужити сховищем для пакетів або господарських ганчірок. Для такого пристрою треба відрізати шийку, помістити всередину пакети або ганчірки, підвісити пляшку в перевернутому вигляді в зручне місце. У потрібний момент треба просто витягнути пакет через відрізане горлечко.

Господарські речі

У дачному господарстві мітла – річ потрібна. Не обов’язково її купувати в магазині. Зробити інструмент для підмітання можна з пластикових ємностей. Для цього потрібно:

  • ПЕТ-пляшки 2 л – 7 шт .;
  • держак від лопати;
  • саморізи або цвяхи – 2 шт .;
  • дріт, ножиці, шило, ніж.

Спершу треба зробити заготовки 2 видів. У 6 пляшок треба відрізати шийку і дно. Утворені циліндри нарізаються уздовж на смужки шириною 0,5 см, не доходячи до верхнього краю приблизно на 5 см. У 7 пляшки відрізається тільки дно, а потім її також треба нарізати на смужки, як і попередні.

З заготовок збирається мітла. На ту ємність, яка залишилася з шийкою, насаджуються інші. Конструкція фіксується за допомогою дроту, після чого мітлу залишається тільки насадити на держак.

Мітлою можна мести сміття, а зібрати його – в совок, який теж легко виготовити з ПЕТ-тари. Спершу треба подумати над формою майбутнього совка, після чого на пляшку наноситься розмітка відповідно до продуманого дизайну виробу. За цими лініях і треба вирізати совок, скориставшись канцелярським ножем.

У дачному господарстві накопичується багато дрібниць – цвяхи, саморізи, шурупи та ін. Зберігати їх зручно в розсортованому вигляді. Для цього потрібно багато невеликих контейнерів. Виготовити їх можна з пластикових ємностей невеликого обсягу:

  • У верхній частині кожної ємності зробити отвір, розмір якого дозволить тримати зберігаючі в контейнері предмети.
  • Просвердлити в кришці отвір і вкрутити в нього болт.
  • Під болт викласти шайбу і зафіксувати його гайкою.
  • Під шайбою зробити петлю з дроту.
  • Накрутити кришку на ємність (контейнер).
  • Розмістити готовий контейнер на будь-який вертикальнійповерхні.

Якщо зібрати кілька контейнерів разом, то вийде шафка для зберігання господарських дрібниць.

Ось такі хитрості застосування пластикових пляшок на дачі. Надіємось дана стаття була цікавою для вас.