Категорії
Сад та город

Краща натуральна підгоівля для томатів

Один з найголовніших “любителів” кропиви – томат. Розповімо як, куди і навіщо використовують кропиву на томатних грядках.

При посадці в лунку

Кропивa – це справжня криниця корисних мікроелементів. Вона багата вітамінами, кальцієм, залізом, кремнієм, марганцем і іншими корисними речовинами. І для того, щоб розсада томатів з перших днів життя в теплиці або відкритому грунті набиралася сил, здоров’я, енергії і імунітету, в лунку при посадці саджанців обов’язково поставте жменю свіжої кропиви. Зверху присипте землею, щоб коріння не отримало опік.

Перегниваючи, кропива віддасть всі корисні речовини томатам. Рослини будуть міцніші, здоровіше, краще підуть в зростання.

Проти фітофтори

Фитoфтopа – головний ворог томатів. Напевно хоч би раз кожен садівник за свою дачну практику стикався з цим грибком. Його дуже складно знищити і тому куди простіше прагнути попередити його поширення і розвиток.

Один з найефективніших народних профілактичних засобів – настій кропиви. Готується дуже швидко і просто.

Беремо 1 кг свіжої кропиви, подрібнюємо її, заливаємо 3 л теплої води. Настоюємо добу, проціджуємо, додаємо трохи рідкого мила і обприскуємо томати.

Знищити грибок таким натуральним засобом думаємо не вийде, а ось запобігти – без проблем!

Настій кропиви – це один з безпечних, безкоштовних, простих і ефективних засобів. Отже беріть на озброєння.

Зелене добриво

Зелений настій – живильне, багате на азот добриво, яке любить весь город. Приготуйте його десь в травні, коли на вулиці вже тепло, вся розсада вже пересаджена, прижилася і пора стимулювати її активне зростання.

Звичайну бочку на 2/3 заповнюємо свіжоскошеною травою, бур’янами і кропивою. Останній інгредієнт – найголовніший. Саме він дає більш всього живильних речовини і корисних мікроелементів. Додаємо варення, цукру, словом – чого-небудь cлaдeнького і заливаємо все водою, наполягаємо тижнів два. Наше добриво готове.

Таку підгодівлю можна давати не лише томатам, але і огіркам, перцям. Робіть це раз в 3 тижні.