Категорії
Сад та город

Краще підживлення для багатого врожаю соковитих і смачних помідорів

Неможливо виростити хороший урожай помідорів без добрив. Але застосовувати їх потрібно з розумом. Навіть органічні речовини можуть принести грунту, рослинам шкоду, якщо вносити їх бездумно. Рецепти підгодівлі, наведені в статті, можна використовувати на кислих грунтах, результат вас здивує.

Що класти в лунку при посадці?

Помідори порадують рясним врожаєм, якщо при посадці в лунку додати кісткове борошно. У складі цього органічного добрива є всі елементи живлення. Цим засобом неможливо нашкодити томатам. Спочатку його переробляють корисні бактерії, що мешкають в грунті.

Фосфор, азот, що входять до складу жовтого порошку, засвоюються грунтом протягом 4-6 місяців, не йдуть в нижні шари грунту, живлять рослини, протягом усього вегетаційного періоду. Під помідори кісткове борошно вносять не тільки при посадці. Ефективно її використання в середині літа. Літнє підживлення покращує смак плодів.

Технологія застосування кісткового борошна проста. При пересадці розсади в теплицю, город в кожну лунку сиплють по 2 ст. л. кісткового борошна, совком змішують порошок з грунтом. За коріння сіянців не бійтеся. Порошок не обпече їх як свіжий гній чи гранули мінерального добрива.

Рецепт першого підживлення томатів

Вже через 10 днів після пересадки томати потрібно підгодувати. Якщо не стимулювати зростання вегетативної маси, рослина всі сили витратить на формування перших плодів, припинить активне зростання. Це погано позначиться на врожаї. На среднерослих кущах сформується менше ніж 10-15 кистей, тому що вони раніше зупиняться у зростанні.

Підштовхнути розвиток надземної частини можна кальцієвої селітрою. Вона містить 15% азоту (нітратна, амонійна форма), 19% кальцію. Поєднання цих елементів дасть хороший поштовх розвитку стебел, листя. Готують розчин просто. У 10 л води розчиняють 20 г добрива. Під кожен кущ помідор виливають 0,5 л.

Супер підгодівля для помідор

Цей рецепт використовують багато дачників. Компонентів в ньому кілька, всі доступні, працюють на урожай. Для приготування 10 літрів робочої рідини знадобиться банка об’ємом 0,5 л, стакан 250 мл, шприц медичний.

Приготування розчину займе мінімум часу. У склянку з гарячою водою всипати 1,5 г борної кислоти, розмішати до розчинення. Туди ж додати трохи марганцю. У банку спочатку влити склянку молока, потім фіолетовий розчин марганцю і борної кислоти. В останню чергу додати 1,6 см³ йоду і 1 ст. л сечовини.

Чотири інгредієнта надають помідорам позитивну дію, а у молока функція прилипачів. Воно створює найтоншу плівку, яка утримує добриво на листках і стеблах. Спосіб застосування супер підгодівлі томатів простий:

– в бак обприскувача вилити вміст банки;

– долити 10 л відстояної води;

– вранці обприскати кущі помідорів.

Борна кислота поліпшить зав’язування плодів, йод і марганець будуть працювати проти грибкової інфекції, сечовина стимулює ріст листя. Дачники, обробні кущі раз в 10 днів, не знають проблем. Помідори не хворіють, дружно зав’язують плоди. Квіти і зав’язі в спеку не обсипаються, листя зелене все літо.

Багатокомпонентне позакореневе підживлення абсолютно безпечне. Ним обробляють томати в теплиці, у відкритому грунті. Воно не шкодить бджолам, грунтовій мікрофлорі. Речовини, що входять до складу супер підгодівлі, не є небезпечними для людини, домашніх вихованців.

Без добрив високий урожай помідорів не виростити. Удобрювати потрібно органікою і мінеральними добривами.