Категорії
Сад та город

Кращі соковиті і солодкі сорти моркви для посадки

Вибравши правельний сорт при посадці моркви можна домогтися дуже гарного і смачного врожаю. Тому в цій статті ми вирішили поділитися з вами кращими сортами моркви для вирощування.

Лонг Роті

З моменту сходів до повної стиглості проходить 8-100 днів. Також можна збирати на пучок після сходів, через 50 днів. Сорт переносить легкі заморозки, але занадто висока температура теж згубна для цього сорту.

Виростають не сильно розлогі кущі. Стійка до багатьох хвороб, особливо до борошнистої роси, до бактеріозу. Не боїться морквяної мухи. Висаджувати можна як у весняний період, так і з осені під зиму. Незважаючи на раннє дозрівання взимку дуже добре зберігається, не втрачаючи смакових якостей, не сохне та не в’яне.

Цей сорт закладають в зиму. Має червону м’якоть, поверхня рівна, без вічок. Форма циліндрична, довжина коренеплодів близько 20 см і масою до 150 гр.

Наталя

Середньостиглий гібрид, з терміном дозрівання чотири місяці. Це сортотип Нантська. Серед сортів свого типу є кращою за смаковими якостями, містить велику кількість цукру, це дуже подобається дітям.

М’якоть соковита, цукриста, містить велику кількість каротину, вітамінів. Можна їсти сирий, використовувати для приготування супів, рагу, дитячих страв.

Сорт не вимагає особливого догляду, проводити проріджування коренеплодів, підгортання кущів, поливати не холодною водою, а вода повинна бути не нижче температурного грунту. Не любить посуху і не потрібно заливати грядку, так як це дуже позначиться на зростанні коренеплодів.

Виростає довга морквина рівна до 20-22 см, бадилля міцне, добре при збиранні урожая. Может зберігається до півроку не втрачаючи смакових якостей.

Ярославна

Цей середньостиглий сорт відноситься до сортотипу Берлікум і відрізняється відмінним смаком. Після появи сходів цього сорту потрібно більше чотирьох місяців до досягнення повної зрілості.

Завдяки високому вмісту каротину, коренеплоди мають насичений помаранчевий колір. Чудові смакові якості відмінно проявляються, коли їмо в свіжому вигляді, так і після варіння, смаження, консервації.

На пучкову продукцію можна смикати в серпні. А на зберігання прибираємо в кінці вересня. Коренеплоди можна зберігати досить довго. Під час дозрівання не розтріскується. Догляд вимагає як багато сортів моркви регулярні поливи, підживлення фосфорно-калійним добривом.

Для боротьби з морквяною мухою, спільні грядки з цибулею, проріджування тільки ввечері, ранні посіви. Має рівні тупоносі коренеплоди, довжиною до 22 см, має прекрасну соковиту м’якоть. М’якоть стиглої моркви яскрава, солодка і дуже соковита.

Праліне

Потрібно чотири місяці від посіву до збору врожаю. Сорт не потребує великої кількості добрив, зате вимогливі наявності вологи. Потрібні регулярні поливи, розпушування грядки, прибирання бур’янів і проріджування коренеплодів.

Малих кренеплодів буває мало, пучкова стиглість настає через 50-60 днів після дружніх сходів. Не схильна до розтріскування навіть в дощове літо. Стійкий до сірої, чорної гнилі, іноді може пошкоджуватися морквяною мухою.

Добре зберігається, зберігаючи товарний вигляд і смак під час зберігання. Смак при цьому не страждає, до того ж корисні речовини залишаються в цілості. Урожай коли повністю дозріває соковитий, солодкий, коренеплоди легко висмикуються з грунту, тому урожай збирається не пошкодженим.

Гладка поверхня і дуже тонка шкурка свою хрустку і соковиту м’якоть не втрачає протягом всього періоду зберігання.