Категорії
Сад та город

Кращі сорти картоплі для посадки, які не бояться ні фітофторозу, ні колорадського жука

Щоб отримати гарний урожай смачної картоплі, варто знати які сорти садити. У цій статті хочемо запоропонувати вам декілька сортів картоплі яка не боїться ні фітофторозу ні колорадського жука.

Зарево

Високоврожайний, середньостиглий сорт, від сходів до повного дозрівання проходить близько трьох місяців. Крохмалю містить до 24%, лежкість бульб відмінна, може пролежати всю зиму, не в’яне, не гниє. Бульби рожеві, округлі, м’якоть при різанні і варінні не темніє.

Вічка поверхневі, це дуже добре, тому що якщо заглиблені очі багато йде у відходи. Маса бульб коливається від 80-110 гр. При збиранні у частини бульб можуть з’явитися тріщини.

Для запобігання розтріскування треба більше вносити фосфору і калію і менше азоту, а також скошувати за два тижні до збирання бадилля. Слабо уражується вірусними хворобами, фітофтори, стійкий до макроспориозу і парші.

Дружній

Середньостиглий сорт, після появи сходів до збору врожаю проходить близько трьох місяців. Сорт тим хороший, що бульби достигають одночасно і в кожному кущі може утворюватися до 12-15 штук бульб в кожному гнізді, вага яких доходить до 120 гр.

Також тим хороший, що має малу кількість очок, яких майже непомітно. При приготуванні м’якоть при зрізі не темніє, залишається такою ж білою, розварюється слабо.

Дуже добре зберігається в зимовий період майже до наступного врожаю, не втрачаючи смакових якостей. Сорт не вимогливий до складу грунту, не вимагає особливого догляду. Стійкий до картопляного раку, бактеріальних гнилей, до вірусів і фітофтори.

Іскра

Ранньостиглий, столовий, високоврожайний сорт. Виростає високий кущ, з рясним листям, він має не тільки гарну стійкість до фітофтори, але і колорадського жука.

Стійкий до картопляного раку, вірусних хвороб. Має велику кількість крохмалю до 20%, в гнізді бульб можна нарахувати до 12 штук, вага яких коливається від 80 до 120 гр.

Бульби білі, округлі з дрібними поверхневими вічками. Смакові якості добрі, при термообробці не темніє, що не розварюється.

Нікулінський

Столовий, невибагливий, некапризний, погодні умови не впливають на урожай, стійкий не тільки до несприятливих погодних умов, але і до колорадського жука, його жорсткі листя не чіпають шкідники, також стійкий до багатьох поширених хвороб, до вірусних та грибкових.

Через 110-120 днів достигає урожай, в одному гнізді може формуватися більше 10 штук бульб, масою до 150 гр. Коренеплоди овальної форми, покриті жовтою шкіркою і з невеликою кількістю квіток, вони невеликі майже непомітні.

Гатчинський

Сорт столовий, середньостиглий, має відмінну стійкість до картопляного раку і фітофтори, до вірусних хвороб. Бульби бувають дуже великі, округлі з дрібними вічками.

Гніздо бульб компактне, скупченість, добре копати при збиранні врожаю. Добре зберігається урожай, не втрачаючи смакових якостей до Нового року. М’якоть при розрізі не темніє.