Категорії
Сад та город

Маленькі хитрості хорошої розсади солодкого перцю

Городники часто віддають перевагу раннім сортам солодкого перцю. Однак практично за всіма показниками вони поступаються середньостиглим і більш пізнім. Тому краще обробляти різні за термінами дозрівання сорти і гібриди. Запорукою повноцінного врожаю служить хороша розсада.

Можна обійтися без пікіровки

Важлива перевага ранніх сортів і гібридів солодкого перцю- рання віддача врожаю, тому в теплиці або на грядці (в залежності від регіону обробітку) можна висадити 2-3 таких рослини. Однак при обробленні основного врожаю цієї культури ставку потрібно робити на середньо- і пізньостиглі сорти і гібриди: вони довго «готуються» до плодоношення, але формують плоди з кращими смаковими якостями.

Практика показує, що пікіровка розсади веде до запізнювання плодоношення на півтори-два тижні. До того ж рослини, які перехворіли після даної процедури, показують меншу врожайність, ніж ті, що їй не піддавалися.

Насіння солодкого перцю краще висівати відразу в ємності без дна, наприклад в пакети з-під молочних продуктів або спеціальні касети. Такі контейнери тримають на підносах розміром 45х25 см. Таці встановлюють довгою стороною поперек підвіконня. Надалі, навесні, коли встановиться тепла погода, розсаду на цих піддонах зручно виносити розсаду на свіже повітря для загартування.

Дуже важливо при вирощуванні розсади перцю витримувати оптимальну температуру. Протягом першого тижня після посіву вона повинна становити 22-24 С°. Це сприяє прискоренню проростання насіння. Протягом другого тижня потрібна температура 16-18 °, в цьому випадку рослини не витягуються, у них поліпшується ріст коренів. Надалі днем ​​в сонячну погоду потрібна температура 23-25 ​​°, в похмуру – від 20 до 22 °, а вночі – від 18 до 20 °. Потрібну температуру підтримують, прикриваючи і закриваючи кватирку і щиток, що закриває підхід тепла від опалювальної батареї. Щиток можна обернути фольгою, щоб поліпшити освітлення рослин.

Да буде світло!

Велику роль в прискоренні плодоносіння грає час досвічування розсади. З появою сходів протягом першого тижня його влаштовують цілодобово. Так можна запобігти витягуванню рослин і поліпшити ріст коренів. Наступні три тижні лампи щодня включають на 10-12 годин. На решту світлий час доби розсаду закривають світлонепроникним ковпаком, наприклад з чорної поліетиленової плівки. Такий прийом дозволяє не тільки прискорити плодоношення на 1,5-2 тижні, а й сприяє формуванню товстостінних плодів.

Надалі щоденне підсвічування проводять протягом 14-16 годин. Лише в останні два тижні перед висадкою розсади зменшують до 12-14 годин. Як джерело світла використовують люмінесцентні лампи потужністю 80 Вт. Джерела світла встановлюють з розрахунку 1 лампа на 0,5 м підвіконня з розсадою. Слід пам’ятати, що чим інтенсивніше підсвічування, тим швидше рослини вступають в плодоношення.

На якість плодів великий вплив робить регулярність поливів. Краще проводити їх частіше, але малими дозами. Великі інтервали між поливами неприпустимі. Якщо рослини хоча б 1-2 рази втратять тургор (листя у них стануть млявими), то плоди сформуються тонкостінні. Це відбувається через раннє одеревення стебел рослин.

При вирощуванні розсади і надалі підживлення рослин азотними добривами потрібно проводити дуже обережно. Надлишкові дози цього елемента в грунті призводять до запізнювання плодоношення.