Категорії
Сад та город

Маленькі секрети вирощування хрустких огірочків

Щоб отримати гарний урожай хрустких огірочків, варто знати як правильно за ними доглядати. У цій статті хочемо поділитися з вами декількома секретами вирощування великого врожаю смачних огірків.

1. Поки огірочки ще не зацвіли, поливайте їх з ранку. А коли вже з’являться квітки і зав’язі – ввечері. Воду використовуйте теплу, зігріту на сонечку. Забудьте про полив з шланга, так ви розмиєте всю землю, а це зашкодить рослинам. Краще розставте в грядках пляшки шийкою вниз, нехай вода повільно стікає і добре змочує коріння.

2. Огірки ще ті водохлеба, особливо південні. Не варто морити їх спрагою, давайте кожній рослині не менше 3-х літрів води в день. Інакше всі квітки і зав’язі будуть сипатися прямо на очах.

3. А ще огірок дуже вибагливий в підгодівлі. На початку росту він вкрай потребує фосфорі, а коли вже з’являються зав’язі він просить азот і калій. Тут потрібно бути обережніше, не переборщіть з азотом – буде нітратний урожай. Підгодовуйте огірки коли з’являється перший справжній лист. Робіть це ввечері, щоб не з’явилися опіки від розчину. Вносьте настій коров’яку (1:10) або курячого посліду (1:25). Кожен два тижні підгодовуйте огірки комплексним мінеральним добривом (30-40 грам на 10 літрів). З початком плодоношення збільшуйте дозу добрив в 2 рази.

4. Огірок сам вам скаже, чого йому не вистачає. Якщо плоди світло-зеленого кольору з гострою верхівкою – годуєте посадки азотом. Розширені догори і звужені до плодоніжки, зігнуті гачком огірки потребують в калії. А якщо листя рослини пішло в синюватий колір – огіркам не вистачає фосфору.

5. Буває, що огірки різко реагують на зміну погоди. Якщо таке сталося, полийте їх теплою водичкою.

Ось такі прості але ефективні рекомендації. Всім великих і смачних врожаїв!