Категорії
Сад та город

Методи боротьби із пирієм на вашій ділянці

Він зовсім не вибагливий, тому що не піклується про багатство ґрунту де він проростає. Він може навіть зростати, не зважаючи на такі перешкоди, як асфальт. Не кажучи вже про орні землі для вирощування сільськогосподарських культур. Вирощування злакової трави у квітниках – велика проблема для садівників.

Коріння пирію проникають глибоко в ґрунт. На третій рік його глибина може сягати 2,5 метра! Якщо кореневище пошкоджено, з часом виростають нові пагони з інтервалом у два-три сантиметри. Через ці особливості робота лопатою і граблями не допомагає видалити бур’яни.

Ця рослина має низку характеристик, які допомагають їй вижити. Крім вже згаданих параметрів, виділяються такі: зростання протягом усього сезону, вже росте при температурі +3 градуси, висока плодючість (одна рослина може виробити 10 000 насінин).

Проте пирій – це кінець і кінець всього рослинного царства. Він має свої недоліки, у тому числі нестачу сонячного світла. За відсутності сонячного світла розвиток пирію різко сповільнюється. Боротьба з пирієм повинна проводитися шляхом обмеження поглинання світла.

Існують різні методи, такі як мульчування, травосіяння та сухе перекопування.

На мою думку, найкраще використовувати два з цих методів.

Протягом трьох років ми пробували жито, гірчицю як зелене добрива і дійшли висновку, що жито працює найкраще. Проте не все так просто. Тому що, як і пирій, воно дуже живуче і поширюється, чого нам не вистачало.

Остаточне рішення було ухвалено у місці, про яке ми не подумали – це єрусалимський артишок і був посаджений у саду, де оселився пирій.

Єрусалимський артишок прижився і почав швидко рости, пророщуючи високі стебла, через які сонячні промені не могли потрапити на траву. Через деякий час пирій зник з ділянки. В результаті ми тепер використовуємо єрусалимський артишок тільки як зелене добриво, і він тепер цвіте на наше задоволення.

Мульчування

Іншим ефективним методом є мульчування, яке полягає у укритті ґрунту. Для єрусалимського артишоку не підходить мульча з тирси або кори. Він зростатиме через нього. Слід використовувати тверду, щільну мульчу, наприклад, картон або лінолеум. Було обрано лляну підлогу, що залишилася після іншого ремонту.

Він був покладений навколо стовбура дерева, попередньо обрізаного відповідно до рельєфу місцевості. За кілька років земля під деревом повністю очищається від пирію.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.