Категорії
Сад та город

Мудрі поради по вирощуванню щедрого врожаю огірків

Хто не любить огірки? Свіжі, мариновані, солоні. І, звичайно, найсмачніші – це вирощені власними руками. У цій статті ми вирішили поділитися з вами цінними рекомендаціями, щоб отримати гарний урожай огірків.

Перш за все потрібно допомогти огірковим кущам сформувати потужну кореневу систему. Для цього притисніть стебло до землі і присипте землею, на цьому місці з’являться додаткові корені. Так само можна врятувати рослину, якщо вона починає жовтіти і в’янути – значить хворіє коренева система. Видаліть частину зав’язів, опустіть батіг до землі, присипте, і вона пустить коріння.

Якщо ви вибрали сорт огірків, які потребують запилення для формування плодів, а комах замало, спробуйте зробити це самостійно – м’яким пензликом переносячи пилок з чоловічих квіток на жіночі.

Підживлення огірків 

Огірки потребують регулярної підгодівлі. І тут краще вибрати не хімічні, а природні добавки. Найвдаліша – молоко. Розбавте його водою у співвідношенні 1:2, і поливайте раз в 2 тижні.

Полив огірків

Тепер поговоримо про найважливіший чинник – полив огірків. Огірки майже на 80% складаються з води, але це не означає, що вони люблять рости в болоті. Якщо на вулиці стоїть спека, полив огірків можна проводити щовечора, і обов’язково теплою водою. Коли температура стане падати, частоту поливу варто знизити. Земля під рослинами повинна бути вологою, але не мокрою.

При поливі земля природним способом ущільнюється, і корінню починає не вистачати повітря. Коли земля злегка підсохне після поливу, варто її злегка розпушити. При цьому дійте дуже обережно, щоб не пошкодити коріння.

Пасинкування огірків

Якщо ви давно займаєтеся городництвом, то напевно чули термін пасинкування. Кожна рослина формує більшу кількість зав’язей, ніж в змозі виростити, не знищивши рослину в цілому. Видаліть зайві, залиште приблизно одну з трьох. Це допоможе сформувати більші плоди і подовжить термін плодоношення огіркових кущів. Не чекайте, поки овочі зростуть занадто великі: вони стають несмачними і виснажують кущ. Збирайте плоди, поки вони не більше 5-7 см, так звані зеленці.

Правильне сусідство огірків

І ще. Важливо визначити правильних сусідів по городу. Відмінним сусідством стануть квасоля і горох, капуста, селера і салат. Кукурудза захистить огірки від північного вітру. А ось сусідства з томатами огірок не любить.