Категорії
Рецепти

Надзвичайно смачна вишня у своєму соці

Консервація вишні у власному соку дуже проста і не вимагає ніяких спеціальних навичок. Досить один раз поглянути на рецепт, і потім щороку можна радувати свою сім’ю прекрасними заготовками на зиму. У холодні зимові дні, відкривши баночку такої заготовки, можна довго насолоджуватися її бездоганним смаком і ароматом, згадуючи про сонячне літо. 

Перше – це стерилізація банок на пару. Банка повинна повністю пройти паром, стекти і висохнути. 

Далі обробляємо вишню, добре її вимийте і вийміть кісточки. Зробити це потрібно максимально акуратно, щоб вишеньки залишилися цілими. Пошкоджені сильно ягоди так само можна використовувати, але краще відправити на джем або варення. Відставляємо вишню приблизно на 10-15 хвилин, вона виділить сік. 

У стерильні банки завантажуємо і утрамбовуємо вишні і цукор. Закладаємо все пошарово, шар цукру, шар вишні, заключним шаром насипаємо цукор і заливаємо все вишневим соком, рівномірно розподіливши його по всіх банках. Після кожного шару вишні ущільнюємо все ложкою, бажано дерев’яною. Кладемо все в співвідношенні – 2см. вишні, 1см. цукру. 

У глибокій каструлі розігріваємо воду і занурюємо в неї банки, робимо це акуратно щоб від перепаду температури, скло не тріснуло. Занурюємо дно банки на пару секунду в окріп і виймаємо, повторюємо це ще раз, що б банка нагрілася. Опускаємо банку для подальшої пастеризації вишень у власному соку. 

Пастеризація літрової банки триває не менше 20-15 хвилин. Цукор повинен, повністю розчиниться і змішатися з соком і за зазначений час сік в банках почне потихеньку вирувати (пускати бульбашки) – можна виймати. 

Закриваємо вск стерилізованими кришками, їх можна просто залити окропом і дати постояти хвилин п’ять. Закатуємо все за допомогою ключа, щоб краї кришки рівномірно лягли по краю банки, і всередину не надходило повітря. 

Перевертаємо банки на кришки і дивимося, чи не підтікає сік. Цукор на дні банки може не розчиниться при пастеризації, не переживайте, він розчиниться пізніше. У такому ж становищі залишаємо банки в тепло, наприклад, укутати кожухом або ковдрою. 

Вишня у власному соку чудово підходить для начинки пирогів і булочок, нею можна прикрасити морозиво і полити його соком з цих ягід. Домашня випічка з цілими ягідками всередині, дуже смачна і красива.