Категорії
Сад та город

Найпростіший спосіб щепити яблуню

Щеплення живця або бруньки на яблуню є найпростішим і поширеним способом розмноження потрібного сорту, оскільки зберігаються всі сортові особливості плодового дерева. Розповімо докладніше про щеплення яблуні, які є способи щеплення і який найпростіший.

Переваги щеплення:

► Якщо в саду немає сорта-запилювача, то його можна прищепити на яблуню;

► З дички, що росте на ділянці, за допомогою щеплення можна отримати гарне плодоносне дерево зі смачними яблуками;

► Завдяки щепленню на одній яблуні можна вирощувати кілька сортів;

► Щеплення може скорегувати крону дерева, зробити більш міцною;

► За допомогою щеплення можна відновити яблуню, яку пошкодили гризуни.

Що таке “щеп” і “підщеп”?

Прищепа називають держак або бруньку, яка є сортовими. Підщепа називають дерево, на яке прищеплюють держак. Для цього можна взяти дички або іншу яблуню. В результаті підщеп за допомогою кореневої системи буде забезпечувати поживними речовинами щеп, який в подальшому виросте в повноцінне дерево.

Пам’ятайте!

Місця зрізу руками чіпати не можна!

Вибір підщепу

Перш ніж робити щеплення прищепа потрібно правильно вибрати підщепу. Оскільки від якості підщепи залежить, як довго дерево буде плодоносити і яким буде урожай, оскільки саме підщепа забезпечує вологою і поживними речовинами дерево.

Тому підщепу вибираємо зі свого регіону, щоб рослина була адаптована до погодних умов. Підщепа повинна бути морозостійкою, щоб дерево протягом довгих років росло і приносило врожай. Також вибираємо підщепу, щоб було сумісне з тим сортом яблуні, який будемо прищеплювати.

Кращими підщепами вважаються сорти яблунь “Антонівка”, “Аніс”, китайка, дички або напівкультурні яблуні. Також підходять карликові і напівкарликові дерева.

Пам’ятайте!

Для гарного щеплення потрібно використовувати тільки чисті та гострі інструменти.

Способи щеплення яблуні:

  • окуліровка;
  • копуліровка;
  • щеплення за кору;
  • щеплення в розщепів;
  • щеплення в бічний заріз;
  • щеплення гілкою.

Окуліровка

Окуліровка є основним способом щеплення, оскільки такий спосіб розмноження яблуні підходить для всіх сортів. З таким щепленням впорається навіть новачок, найголовніше процедуру правильно проводити і гострими інструментами.

Отже, для окулірування вибираємо грунт, відокремлюємо її і корою і частиною деревини, щоб ця брунька краще прижилася. Тим часом на підщепі робимо Т-подібний розріз, і в цей розріз вставляємо підготовлену бруньку. Далі щільно притискаємо і обв’язуємо плівкою або спеціальною стрічкою.