Категорії
Сад та город

Найважливіше перше підживлення розсади перцю: чим і коли удобрити сходи перцю

Щоб перці росли дружно та весело, потрібен цілий комплекс заходів – від замочування та підготовки насіння до правильної організації агротехнічних заходів. Одним із таких заходів стане підживлення розсади.

Як часто перець потребує підгодівлі? У які терміни проводити введення добрив? Чим підгодовують молоду поросль і чи взагалі є потреба «чарувати» над сіянцями, адже і так все зросте?

Коли вводити підживлення вперше?

Цією проблемою стурбовані більшість дачників, особливо початківців. Отже, коли вводимо підживлення?

Агротехніки рекомендують підгодовувати розсаду перців тричі до того моменту, як саджанці переїдуть на постійне місце проживання:

  • 1 раз – у стадії 2-3 справжніх листочків;
  • 2 рази – через два тижні після пікірування;
  • 3 рази – за 3-4 дні до того моменту, як ви пересадите перці у відкритий ґрунт або теплицю.

До речі, фахівці не рекомендують підгодовувати перець вперше тим, хто садить насіння у спеціально придбаний для цієї мети ґрунт. Зазвичай у магазинах продається вже заряджена земля, призначена для вирощування розсади овочевих культур. Вона вже містить усі необхідні поживні речовини, яких потребують сходи спочатку. Але якщо грунт саморобний, та ще й пропарений щоб уникнути всілякої зарази, то підживлення буде необхідною.

Чим підгодувати перець уперше?

Пам’ятайте, що перше, стартове підживлення дуже важливе. Воно дає ресурси для правильного та гармонійного розвитку рослин.

Найоптимальнішим рішенням буде використання комплексного добрива універсального призначення , яке містить низку необхідних мінералів та інших речовин. Придбати таке можна і в магазині, а можна приготувати самостійно. Наприклад, за цим рецептом:

На літр води візьміть третину чайної ложки сечовини та 2,5 г гумату калію. Ретельно перемішайте розчин та полийте розсаду.

Для «потовщення» стеблинки використовуйте настій лушпиння цибулі: на три літри води покладіть дві горстки цибулинних одежок. Настоюйте добу, потім процідіть. Цибулевий настій використовуйте раз на тиждень – для поливу під корінь або обприскування по листку. Цей склад – прекрасне джерело живлення у легкозасвоюваній формі, і перегодувати ним рослини неможливо.