Категорії
Сад та город

Натуральне добриво, яке потрібно покласти в лунку перед посадкою томатів, щоб отримати відмінний урожай

Ви виростили здорову і міцну розсаду томатів. І здається, що тепер у вас буде такий урожай помідорів, що дівати його буде нікуди. Але здорова розсада це ще не запорука успішного врожаю в майбутньому. Головне – як ваша розсада приживеться далі в грунті, і від цього буде залежати ваш урожай.

Давайте подивимося, що варто покласти в лунку при висадці томатів в грунт, щоб і розсада прижилася, і врожай був гарним.

Відразу хочемо зазначити, що щараз в будь-якому місті є спеціальні магазини, де можна купити будь-яке добриво і будь-який комплекс, який допоможе пережити розсаді стрес «переїзду» на город. Але навіщо труїти рослини хімією, коли є десятки звичайних органічних добрив. Про них і піде мова далі.

Перше, що варто зробити – це за 5-10 днів до висадки томатів полити грядку або лунки розчином пташиного посліду.

Готують його так: в бочку додають одне відро посліду і двадцять відер води (тобто 1 до 20). Все це настоюється близько тижня, а після в кожну лунку наливають по півлітра настою.

Якщо немає курячого посліду, то його замінить кісткове борошно. Вносять його за 15-20 днів до висадки томатів. Розрахунок приблизно такий: на 1 квадратний метр 250-350 грам борошна.

Якщо необхідно удобрити землю і розсаду калієм і кальцієм, тоді в кожну лунку кидають одну жменю деревного попелу і трохи натовченої яєчної шкаралупи.

Вносити в лунки можна не тільки добрива, але і лушпиння цибулі. Особливої ​​користі томатів це не дасть, але зате цибулиння відлякує багатьох шкідників, які спробують «атакувати» томати з під землі.

Якщо вдома немає нічого з перерахованого, тоді йдемо в магазин і купуємо Біогумус. Це натуральний засіб, який люблять абсолютно всі рослини.

Біогумус додають в лунку в кількості 200-300 грам на одну рослину.

Замітка!

Між іншим, вчені довели, що Біогумус в 4-8 разів краще звичайного гною або компосту.

Але є одне але!

Чистий Біогумус майже не зустрінеш в наших магазинах. Зазвичай він вже в складі землесуміші. І якщо ви не знайшли чистий Біогумус, то можна взяти рідкий Біогумус. Тільки його потрібно не вносити в лунку перед посадкою, а поливати розчином з нього відразу після пересадки томатів.

Яке б добриво ви не використали, важливо не переборщити! Томати хоч і люблять родючу землю, але надлишок внесених добрив негативно позначиться на врожаї, і на рослині в цілому.

Дотримуючись вищеперелічених рекомендацій, вам вдасться отримати гарний урожай томатів на вашій грядці. Бажаємо всім великих урожаїв і міцного здоров’я!