Категорії
Сад та город

Не поспішайте прибирати коріння капусти з грядки. Залишайте зимувати!

Багато з нас на своїх дачних ділянках вирощують капусту, тому що цей овоч не тільки корисний і смачний. Як правило, після закінчення городнього сезону і збору врожаю, капустяні грядки прийнято очищати від капустяних стебел.

Але не варто витрачати свій час на цю процедуру. Чому? На це питання відповімо в даній статті і розповімо, яку користь городу можуть принести залишені капустяні стебла під снігом.

Почнемо з того, що залишати на грядках можна тільки абсолютно здорові рослини, на яких немає ознак різних грибкових інфекцій і хвороби кила – поширене захворювання, швидко вражає кореневу систему посадок.

Тільки після того, як ви будете стовідсотково впевнені в тому, що капустяні залишки здорові, можна залишити їх зимувати в землі.

Яка від них користь?

Все просто – капустяне коріння буде справжніми ласощами для ґрунтових червів, які відіграють для городу дуже важливу роль – розпушують ґрунт. Більш того, в процесі перегнивання стебел грунт буде збагачуватися корисними речовинами, що містяться в них – цей процес з легкістю замінить висів сидератів, які в цих цілях і висіваються на грядки – повірте, від капусти ефект буде анітрохи не гіршим.

За зиму більша частина рослин буде з’їдена хробаками, і в грунті залишаться лише засохлі капустяні стовбури, від яких навесні можна буде з легкістю позбутися. Такий сушняк можна кинути в багаття, а потім знову використовувати для ділянки в корисних цілях, але вже в спаленому вигляді.

Так що, якщо ви вирощуєте капусту, не поспішайте очищати городні грядки від її решти стебел – вони послужать вам ще в пригоді і з гідністю замінять корисну органіку. Але, знову ж таки, повторюємось – стосується це тільки абсолютно здорових рослин, так як в противному випадку ви ризикуєте перетворити свій город в розсадник інфекцій, від яких позбутися буде не так-то просто.