Категорії
Поради

Оригінальний спосіб вирощування цибулі в пляшці на підвіконні

А ви знали що вирощувати цибулю можна не тільки на грядці. Хочемо поділтимя з вами цікавим способом вирощуванням цибулі прямо на кухні.

Не обов’язково мати дачу, для того щоб в раціоні завжди були присутні вітаміни. Щоб зелень завжди була під рукою, є оригінальний спосіб культивації – в пластиковій тарі.

Для вирощування зелені будуть потрібні наступні матеріали та інструменти:

  • пластикова ємність (5 л);
  • земля;
  • дрібна цибуля.

Як підготувати цибулини?

Для облаштування грядки на підвіконні підходять придбані в магазині або зібрані на ділянці цибулини. Краще підійдуть багатозачаткові сорти, які пред’являють мінімальні вимоги до світлового режиму.Підготовка виглядає наступним чином:

Відібрати цибулини діаметром 2-4 см., на них не повинні бути пошкодження.

Замочити на 20 хвилин в розчині марганцівки. Температура розчину 50-55 градусів.

Посадковий матеріал промити, покласти в холодну воду на 10 хвилин.

Вилучити цибулю з рідини, просушити і обрізати верх на 1-1,5 см.

Завдяки передпосівній підготовці перо почне швидко проростати, а самі цибулини будуть надійно захищені від патогенних мікроорганізмів.

Як підготувати пластикову пляшку?

Порядок дій наступний:

Відрізати у пластиковій ємності верх. За допомогою маркера розмітити місця, де будуть отвори з дотриманням дистанції 3-5 см.

Виконати отвори, діаметром 2-3 см.

На дно пляшки насипати живильний грунт, до перших отворів.

Укласти перший ряд цибулин, щоб їх носики стирчали з отворів ємності.

Засипати землею і укласти другий ряд. За аналогією зробити і третій ряд.

Коли ємність доверху заповнена землею, можна увіткнути кілька цибулин зверху.

Поставити міні-грядку можна на підвіконня. Перші сходи утворюються через 3-4 дні.

Як доглядати за цибулею?

Цибуля, вирощувана в пляшці, потребує нескладного догляду:

Протягом першого тижня цибулини вкорінюються. Ємність потрібно встановити на підвіконня, добре освітлюване сонячними променями. Температурний режим повинен бути 22-25 градусів.

Цибуля любить вологу, тому надмірне висихання землі в пляшці призведе до виникнення зайвої гостроти. Зволожувати грунт варто рідко, але рясно, щоб надлишки рідини знаходилися в піддоні. Подальший полив необхідний, коли земля просохне на 1 см.

Зелень, культивована на підвіконні, не потребує підгодівлі. В землі і цибулинах міститься запас поживних компонентів, яких вистачить на весь вегетаційний процес. Зайве харчування призведе до накопичення в пір’ї нітратів. Вносити підгодівлю потрібно тільки, якщо в якості субстрату задіяли кокосову стружку. Через 2-3 тижні після посадки підживити зелень рідким комплексним складом.

Збирати урожай можна через 14-21 день після посадки. Зелене пір’я потрібно зрізати по всьому колу ємності, починаючи з того, що знаходяться далі від пляшки. Тоді пір’я, що росте близько до тари, не буде позбавлене світла.

Надіємось дана стаття була цікавою та корисною для вас.