Категорії
Дім

Шість основних помилок при плануванні ділянки, які важливо не допустити

Всі знають, що будувати будинок без проекту чревато великими складнощами. А ось про необхідність планування самої ділянки згадують лише після початку будівництва будинку, коли вже мало що можна змінити. У цій статті поговоримо про 6 поширених помилок при плануванні ділянки.

1. Парковочне місце

Якщо відразу не залишити місце під 2-4 машини – в майбутньому вас і ваших гостей чекають складнощі і незручності.

2. Місце під сніг

Подумайте про це заздалегідь, куди ви відкидатимете сніг з доріжок і парковочного місця взимку, щоб вам не довелося вивозити його тачкою або кидати його через паркан.

3. Насадження уздовж схилу даху

Висаджування дерев і облаштування доріжок також робиться влітку. І якщо ваші насадження і доріжки виявляться під схилом даху будинку, взимку все це ламатиметься снігом, що сходить.

4. Доріжки

При облаштуванні доріжок на ділянці квапитися не можна взагалі! Скористайтеся старовинним правилом: просто почекайте, коли люди протопчуть стежини самі там, де їм максимально зручно ходити. І лише після цього поверх натоптаних стежин можна викладати доріжки.

5. Вікна будинку навпроти

Якщо ви любите і себе показати і на інших поглянути — можна розташовувати вікна напроти сусідських. У всіх останніх випадках глуха стіна, звернена до сусідського будинку буде правильнішим рішенням.

6. ДБНіП

Якщо при будівництві на ділянці ви порушуєте будівельні нормативи і правила протипожежної безпеки, це може привести до зносу ваших споруд за рішенням суду.

Запам’ятаєте!

Будинок повинен стояти не ближче за 3 метри від кордонів ділянки червоної лінії, мінімальна відстань між дерев’яними будинками 8-15 метрів (залежно від поверховості), між кам’яними — 6 метрів. І в суді буде правий той, хто раніше зареєстрував будинок.

Сподіваємось дана інформація була корисною для вас.