Категорії
Сад та город

П’ять правил які допоможуть підвищити урожайність сої на вашому городі

У цій статті хочемо поділитися з вами декількома правилами вирощування гарного врожаю сої на вашій ділянці.

В наші дні соєві боби є однією з найбільш маржинальних культур. Ось кілька рекомендацій на допомогу соєводам

«Соєві боби не дарма називають чудодійним урожаєм. Проводячи свій власний азот (N), соєві боби не обтяжені високими комерційними витратами на добрива, які несуть такі культури, як кукурудза, але є 5 основних моментів, які варто враховувати.

Вибирайте сорти з розумом

 – В даний час у насіннєвих компаній є хороші продукти для продажу. Однак те, як вони працюють, залежить від специфіки поля. Ось чому фермерам треба підбирати насіння відповідно до специфіки поля і стилем управління. 

Треба звертати увагу на типи грунту, методи обробки грунту, історію хвороб. Відстеження цієї інформації допоможе визначитися з сортом, який буде найбільш адаптованим до конкретного поля.

Рання посадка – це добре

Садіть сою рано, як тільки настануть оптимальні умови. Це тому, що соєві боби реагують на фотоперіод. Чим більше сонячного світла рослини зможуть отримати для фотосинтезу, тим більше потенційний урожай.

Ранній розвиток також закладає основу для формування коренів і для ягідок, щоб забезпечити достатню кількість азоту для збереження листя і наповнення стручків і насіння.

Прибирайте бур’яни перш, ніж вони зашкодять сої

Один із способів позбавитися від бур’янів – знешкодити їх до того, як вони почнуть свою підривну діяльність проти соєвих рослин. Основою боротьби з бур’янами є гербіциди із залишковою дією, що застосовуються до появи бур’янів. Потім потрібно післясходові гербіциди для очищення від бур’янів, які не потрапили під дію досходових препаратів.

Дефіцит фосфору

Хоча дефіцит фосфору більш відомий у рослин кукурудзи, соєві боби також погано реагують не брак P.

Просто дефіцит фосфору на сої не так різко виражений, як на «пурпуровоій» кукурудзі: листя стає менше і темніше.

Зазвичай явище спостерігається на полях після тривалого підтоплення, коли гинуть грунтові гриби, такі як мікориза, які утворюють симбіотичні відносини з корінням рослин, збільшуючи доступ коренів до поживних речовин.

Проблеми з дефіцитом форсфора на підтоплених територіях, з одного боку, можна вирішити шляхом посадки покривних культур: коріння допомагають стимулювати інфільтрацію води і підтримувати корисні гриби для наступного врожаю. Але знову ж таки, тут може бути проблема з бур’янами.

Застосування стартових добрив з фосфором в борозні на сої, також, як і в випадку з кукурудзою, хороший варіант.

Своєчасне збирання врожаю

Краще збирати сою з кращою вологістю 13-14%, а не 10%. Прибирання соєвих бобів при вологості близько 13-14% створює менше розколів і інших пошкоджень.