Категорії
Сад та город

П’ять важливих весняних справ, які потрібно зробити у саду та городі

Як правильно вносити комплексні добрива

Місячне підживлення посадок суниці, смородини, агрусу, малини, груші, вишні, черешні та багатьох інших плодово-ягідних культур – це найкраще рішення. Усього-то треба проробити лунку 10-15 см завглибшки, а потім насипати ложечку-другу удобрювальної суміші. Залишається тільки закласти підгодівлю в ґрунт, злегка присипавши землею.

При всій легкості процедури іноді садівникам та городникам доводиться проводити за роботою кілька годин на день. Рослин на ділянці багато і кожне потребує підживлення.

В інтернеті часто можна почути поради про те, що поверхневе розкидання добрив у ранньовесняний період цілком може замінити трудомісткі лункові підживлення. З погляду агрономії та екології найгіршої поради і бути не може.

Розкидавши гранули на поверхні грунту багато садівників і городників заспокоюються, думаючи що цим вплинули збільшення врожайності. Мало хто з них замислюється наскільки це шкідливо для навколишнього середовища і витратно для гаманця. При такому способі до 70% мінеральних добрив не потраплять до деревних, ні до чагарникових, ні до інших рослин.

Добрива із повільним вивільненням елементів живлення коштують дорого. Наприклад, для газонів роблять спеціальні добрива із важкорозчинними гранулами. Вони дуже повільно розчиняються під впливом опадів і протягом багато часу живлять рослини. Якщо ж розкидати сечовину чи азотнокислий калій, всі вони швидко розчиняються і досягнуть зони зростання коріння, та був змиються першими дощами.

Що допоможе полегшити працю садівників та городників?

Фахівці знайшли вихід із непростої ситуації. Тепер, щоби підгодувати рослини, не потрібно цілими днями гнути спину на ділянці. Своїми руками можна зробити добрива, що повільно діють, з поступовим вивільненням поживних речовин. Найкраще для цієї мети підходить цеоліт. Однак представлений у вигляді циона поживний субстрат для рослин коштує дуже дорого. Сьогодні в будь-якому магазині на полицях із товарами для домашніх тварин можна знайти наповнювач для котячих туалетів, основу яких складає природний цеоліт. Цей матеріал коштує набагато дешевше та чудово підходить для цілей садівництва.

Щоб просочити цеоліт поживними речовинами, спочатку необхідно розчинити добрива. Саме тому слід використовувати лише повністю розчинні гранули. Для азотного підживлення добре використовувати сечовину або аміачну селітру. З фосфорних добрив перевагу варто віддати Аммофосу.

У весняний період рослини підгодовують добривами з високим вмістом азоту, калійними влітку, а восени перевагу віддають фосфорним підживленням. У різних добрив є різна концентрація розчинення у воді. Потрібно зробити насичений розчин, дочекавшись повного розчинення гранул.

Розчинність деяких добрив представлена ​​нижче. Для приготування добрива необхідно за один літр води взяти 10-15% від граничної норми. Для весняного добрива можна додати трохи більше азоту, для осіннього трохи більше фосфору відповідно.

Отриманою рідиною заливають у цеоліт. Потім почується шипіння, що говорить про вихід повітря з цеоліту та заповнення порожнеч розчином добрив.

Просочені гранули цеоліту будуть віддавати живлення рослинам дуже повільно на принципах іонного обміну та дифузії. Їх сирими можна одразу розкидати по поверхні ґрунту або попередньо злегка підсушувати. Добриво в цеоліті можна використовувати як лункові підживлення або укладати кілька гранул на дно горщика при пікіруванні розсади.