Категорії
Сад та город

Підгодівлі полуниці для багатого врожаю

Для того, щоб отримувати хороші врожаї з полуничних кущів, необхідно забезпечити їй належний догляд. І чимале значення має те, який склад має грунт на якій закладається полунична грядка.

Ні для кого не секрет, що на “свіжих” грунтах, які ще не збіднені мінеральними елементами, урожай полуниці буде відмінним навіть при ослабленому агротехнічному догляді. Адже все, необхідне для розвитку рослин і дозрівання ягід, в достатній кількості знаходиться в грунті.

А ось в тих випадках, коли грунт вже досить збіднений іншими культурами, які з року в рік зростають на обмеженому просторі городу, звичайно ж без своєчасних підгодівель для заповнення мікроелементів в грунті, врожаї полуниці будуть мізерними, самі ягідки дрібнішими і менш солодкими.

Чим і коли підгодовують полуницю

Першу підгодівлю проводять ранньою весною, після очищення грядки від старого листя. В цей час використовують аміачну селітру. Підгодовують сухим добривом методом “розсипу” гранул селітри по поверхні грунту.

20-25 грам (1 ст.л. з гіркою) на 1 кв.метр. Гранули обов’язково зарихляють в грунт сапкою. Ця підгодівля сприяє швидшому відростанню молодого листя після ранневесеняної чистки кущів і набору хорошої міцної зеленої маси кожним кущем.

Другий раз підгодовують полуничні кущі в той момент, коли полуниця починає своє цвітіння. Мета цієї підгодівлі – підтримка цвітіння і забезпечення гарного зав’язування ягід.

Використовують рідкий розчин калієвої селітри. Зараз полуниці необхідний і калій і трохи азоту. 13% азоту і 46% калію – якраз необхідні пропорції цих макроелементів перед цвітінням. Водний розчин добрива (20 грам \ 10 літрів води) вносять під кожен кущ в кількості 1 літра після попереднього поливу чистою водою.

Одночасно з цією підгодівлею проводять позакореневе обприскування квітучих кущів розчином борної кислоти. (Для поліпшення зав’язування ягід)

Третя підгодівля (вона дуже важлива, оскільки кущі полуниці після плодоношення потребують відновлення) роблю вже після збору врожаю і всіх агротехнічних робіт на грядці після цього (видалення слабких кущів, видалення хворих листя, видалення відплодоносивших квітконосів і т.д.)

Для цього використовую нітроамофоску (азофоску, що одне і теж) У цьому добриві присутні азот, фосфор і калій в однаковій концентрації. розводять добриво в воді з розрахунку 30 грам\10 літрів і поливають кущі полуниці по 1 літру під кущ після попереднього розпушування і проливають чистою водою.

Також протягом всього часу вегетації декілька раз проводять обприскування полуничної грядки стимулятором і імунномодулятором, який називається імуноцітофіт (можна також використовувати циркон або епін). Ці препарати допомагають рослинам протистояти примхам погоди і краще справлятися з різними захворюваннями.

Замітка!

Для підгодівлі замість мінеральних добрив можна використовувати натуральні. Наприклад замість аміачної селітри – настій коров’яку або зеленої трави. Замість калійної селітри – той же настій коров’яку + попіл як калію. А ось фосфорні добрива, які дуже важливі для розвитку рослин, не мають натуральтних, природних замінників.