Категорії
Сад та город

Як підвищити урожайність огірків на своїй грядці. Важливі фактори!

Для отримання хорошого врожаю огірків, слід дотримуватися всіх правил агротехніки. Без належного догляду вони не будуть плодоносити належним чином.

Фактори, що призводять до зниження врожайності

1. Несвоєчасна висадка розсади

Найбільш відповідний вік розсади для пересадки у відкритий грунт або теплицю з стаканчиків – 35-40 діб. Якщо процедура виконується на більш пізньому терміні, то страждає коренева система. Така розсада практично не приживається на новому місці.

2. Занадто густі грядки

Практика показує, що густа посадка рослин призводить не тільки до низької врожайності, але і є каталізатором виникнення грибкових захворювань. Рослини страждають від нестачі поживних елементів. Між переплетеним корінням і пагонами застоюється повітря. В результаті вдасться отримати тільки дрібні плоди неправильної форми, що пізно дозрівають.

3. Не оптимальна сівозміна

Неприпустимо висаджувати огірки постійно на одній і тій же ділянці, адже рослини сприяють зниженню родючості грунту. В землі поступово накопичуються шкідливі бактерії і з’являються шкідники. Не рекомендується садити огірки після кабачків і гарбузів.

4. Неправильне формування куща і відсутність підв’язки

Добре плодоносять виключно підв’язані кущі. При цьому слід правильно сформувати крону, своєчасно видаливши частину пасинків і пагонів. Останні прибирають, коли їх довжина становить менше 5 см.

5. Надмірний або недостатній полив

Для культур оптимальним є регулярний і помірний полив не дуже холодною водою. У разі надмірного зволоження рослини нерідко покриває борошниста роса або гниль. Рясно поливати грядки варто тільки в період цвітіння.

6. Висадка на сонячних ділянках

Якщо рослини постійно знаходяться під впливом прямих сонячних променів, їх листя жовтіє, а смакові якості плодів значно погіршуються. Тому слід забезпечити культурам належний догляд і сприятливі умови. В такому випадку висока врожайність забезпечена.