Підживлення кімнатних квітів пізньою осінню і зимою для пишного цвітіння

Восени настає перехідний період для більшості кімнатних квітів. В цей час змінюються не тільки погодні умови за вікном, зменшується тривалість світлового дня, у приміщенні настають зміни, адже незабаром опалювальний сезон.

Деякі культури готуються до періоду зимового спокою, а ті, що на літо переїжджали на двір, повертаються до будинків на підвіконня. Виходячи з цього необхідно підкоригувати режим харчування рослин. Якщо грамотно підібрати вид добрива, пропорції внесення, ми допоможемо нашим зеленим вихованцям легше перенести зимовий період, а деяким з них — пишно зацвісти.

Що потрібно знати про осінньо-зимові підгодівлі

Перш ніж чимось підгодовувати кімнатні квіти восени та взимку, потрібно врахувати кілька простих рекомендацій:

До кінця осені найчастіше кімнатні квіти підгодовують так само, як і у весняно-літній період. І лише потім треба починати зводити кількість внесень добрив до мінімуму. До кінця зими навпаки, світловий день збільшується, рослини виходять із періоду спокою, тому кількість підгодівель збільшують.

Підбирати для осінньо-зимового періоду потрібно комплекси добрив, бажано з різноманітним складом, але з мінімальною кількістю азоту. Цей елемент рослинам потрібен у малій кількості в холодну пору року, оскільки стимулює нарощування зеленої маси.

Рослини, які взимку йдуть на спокій повністю, взагалі підгодівлі не потребують цього періоду. Скоротити потрібно їм і поливи. А тримати найкраще у приміщеннях зі зниженими температурами.

Потрібно орієнтуватися на стан квіткових культур. Якщо рослина тривало цвіла, їй необхідно влаштувати перепочинок, щоб вона набралася сил для майбутнього сезону. Тому частоту підживлення після закінчення періоду цвітіння потрібно скорочувати.

Вітамінні препарати з аптеки для підживлення домашніх квітів у холодну пору року

Вітаміни потрібні не тільки людям, а й усьому живому для нормального розвитку. В аптеці продають лікарські засоби, які з успіхом можна застосовувати у квітникарстві. Підійдуть при цьому вітаміни групи В, вітамін З.

Зверніть увагу!

Врахуйте, що гіпервітаміноз (передозування вітамінами) може бути і у рослин, тому надмірно захоплюватися такими підживленнями не можна. Достатньо буде поливу раз на 3 тижні.

Чим вітаміни можуть бути корисні кімнатним квітам?

Вітаміни групи В зміцнюють кореневу систему, стимулюють зростання, прискорюють обмін речовин:

  • В1 добре допомагає квітам переносити стресові ситуації, що прискорюють розвиток;
  • В3 дозволить вижити рослині, яка буквально гине;
  • В6 підвищує опірність культур несприятливим умовам, захворюванням, шкідникам;
  • В12 сприяє тому, що листя буде більш насиченим, яскравим забарвленням.

Готують поливний склад з будь-яких перерахованих вітамінів у пропорції 1 мл на 1 л води.

Використовувати можна і вітамін С. У рослин, як і в людей, він сприяє зміцненню імунітету. Знадобиться 1 таблетка аскорбінової кислоти на літр води.