Категорії
Сад та город

Помилки які допускають початківці дачники і садівники при виборі і вирощуванні томатів

Які помилки роблять початківці дачники і садівники при виборі і вирощуванні томатів? Адже від цих помилок залежить врожайність.

У цій статті перерахуємо всі важливі моменти від вибору насіння, до збору врожаю.

Вибір насіння

Сюди входить і правильний підбір сорту і термін придатності. Обов’язково дивіться термін збору насіння і до якого року вони придатні. Зазвичай протягом 2 років насіння не втрачають свою схожість.

Якщо говорити про сорти, то їх можна розділити на 3 групи:

— Індетермінантний сорт – ростуть дуже високими, у них немає точки межі зростання, підходять для вирощування в теплицях, вимагають підв’язки.

— Детермінантний сорт – низькорослі або середнього зросту, найчастіше не вимагають підв’язки, підходять для відкритого і закритого грунту. Виростають до певного зростання, в залежності від того який сорт.

— Карликовий детермінантний сорт – такі сорти можна висаджувати в горщиках і тримати у себе на підвіконні. Зростання таких томатів максимум 30 см.

Також на ринку зараз з’явилося багато сортів які не вимагають пасинкування, стійкі до холодів або навпаки посухостійкі.

Тому подумайте куди ви будете садити томати, у відкритий або закритий грунт, особливості погодних умов, чи є у вас час на догляд томатів, пасинкування і т д. А може ви на дачі набігами, раз в тиждень приїжджаєте. Всі ці нюанси дуже важливі.

Терміни посіву

Не поспішайте з посівами! Особливо якщо немає теплиці або ви садите скоростиглі томати. Скоростиглі томати готові до висадки в грунт у віці 45-50 днів, середньостиглі 55-60 днів після сходів.

Порахуйте від передбачуваної висадки томатів в грунт в зворотному порядку ці дні і додайте ще тиждень на сходи, отримаєте дату посіву насіння.

Повірте від раннього посіву нічого хорошого, розсада буде витягуватися, буде набирати колір ще в розсадних горщиках, в результаті про гарний урожай не йтиме мови.

Дотримуйтеся вимог відстань між посадками

Це теж поширена помилка. Томати не терплять обмеженості. Між детермінантними томатами відстань повинна бути 30 см., Між індетермінантними томатами 40-50 см.

Між рядами 50 см. Занадто густі посадки схильні до фітофторозу та інших захворювань. Томати потрібно добре провітрювати, щоб не було зайвої вологи.

Полив

Томати люблять помірний полив і обов’язково поливайте тільки під корінь, приблизно 1-2 літра води під 1 рослину. Ідеально поливати томати вранці.

Підживлення

Томати люблять також підгодівлю, за сезон потрібно провести як мінімум 3-4 підгодівлі.

Пасинкування

Це дуже важливий момент. Без пасинкування томатні грядки швидко перетворюються в томатні зарості і без самих плодів, що найголовніше. Всі сили рослини йдуть на зростання зеленої маси, на плоди вже нічого не залишається. І пасинкування потрібно проводити теж вчасно, паросточок повинен бути не більше 5 см. Тоді сили томата будуть йти тільки в зав’язування плодів і їх налив.

Решта догляду

До решти догляду відноситься розпушування, мульчування, підв’язка томатів.

Якщо грунт нічим не вкритий, то потрібно раз на тиждень рихлити поверхню, для доступу кисню коріння і це додаткова профілактика від високої вологості, яку томати не люблять. Якщо про мульчі, мульчувати ідеально скошеною травою, соломою. Під мульчею заселяються земляні черв’яки, а вони головні друзі на дачі.

І звичайно якщо томати високорослі потрібно вчасно підв’язати їх, щоб вони не завалювались і не падали. А низькорослим томатам може знадобиться тільки підпора для важких плодів. Інший раз ствол не витримує такої ваги і ламається.