Категорії
Сад та город

Правила підгодівлі вашої малини для щедрого врожаю

Щоб малина гарно плодоносила, не достатньо просто посадити її і чекати великого урожаю. Вона як і всі інші рослини любить догляд за собою.

У цій статті ми підготували для вас декілька рекомендацій по підживленню вашої малини для високого врожаю.

Підживлення прямо в термін

Перший раз варто удобрювати малину ще ранньою весною, коли вона лише починає пускати паростки. Друга підгодівля вноситься безпосередньо в період цвітіння. В цей час малина позбавляється основної енергії і дуже потребує підживлення.

Коли малина почала плодоносити, її знову можна підгодувати близько двох разів. І найостанніше удобрення грунту ми проводимо пізньою осенню, після того як з кущів пропали всі ягоди.

Весняна підгодівля

Для весняного підживлення малини найкраще використовувати органічні добрива Ви можете удобрювати рослину гноєм, компостом, пташиним послідом, перегноєм і навіть коров’яком. Всі ці натуральні компоненти потрібно розбавити водою. І тільки потім їх можна буде вносити в грунт у вигляді розчину. Після використання підгодівлі, відразу мульчуюйте малину.

Для весняного підживлення ми рекомендуємо брати коров’як. Змішайте його з 10 літрами звичайної води і залишіть настоюватися рівно на добу. Далі починаємо вносити добриво в грунт. Одного такого відра вистачає десь на п’ять кущів малини.

Щоб отримати максимальний ефект, ми рекомендуємо мульчувати грунт відразу після його підживлення. Для цієї справи відмінно підходить перегній і компост. Шар мульчі повинен бути не вище восьми сантиметрів.

Повторна підгодівля

Коли малина починає цвісти, вона гостро потребує мінеральної підгодівлі. Щоб отримати хороший урожай, доведеться обов’язково внести в грунт азот, калій і фосфор. Всі корисні речовини містяться в такому добриві як нітроамофоска.

Удобрювати малину в третій раз можна буде тільки через два тижні. Наступною підгодівлею буде деревний попіл. Він сприяє гарному росту чагарника і рясному зав’язуванню плодів. Деревний попіл досить буде розсипати під малиною. І ніяких зайвих зусиль і старань! Добриво зробить все за вас.

По закінченню плодоношення малину варто підгодувати фосфорним добривом. Це вкрай необхідно для того, щоб вона заклала квіткові бруньки на наступний рік.

Дотримуючись вищенаведених рекомендацій, ваша малина неодмінно дасть гарний урожай. Але потрібно пам’ятати, що не тільки підживлення а також і правильна обрізка малини теж дуже важлива. Якщо своєчасно і правильно доглядати за малиною тоді щедрий урожай вам забезпечений.