Категорії
Сад та город

Правила весняної обрізки троянд, які забезпечать вашим трояндам пишне цвітіння

Про те, що троянди необхідно обрізати, оскільки саме обрізка сприяє утворенню нових пагонів і появи на них бутонів, знають, напевно, всі.

Однак до теперішнього часу так і не отримано відповіді на самий, не побоїмося цього слова, основний, буквально гамлетівське питання – навесні або восени обрізати троянду?

Троянди можна обрізати і навесні, і восени, головне – робити це правильно і своєчасно. І якщо з термінами осінньої обрізки все більш-менш зрозуміло, то у весняний існує кілька особливостей.

По-перше, починайте займатися обрізанням до того, як почнеться сокорух, інакше троянди влітку будуть не дуже добре цвісти. Однак весняні заморозки вже повинні зійти нанівець, оскільки обрізаний за всіма правилами кущ не дуже їх любить.

У різних регіонах, зрозуміло, весна приходить в різний час, але зазвичай троянди обрізають з кінця березня і приблизно до двадцятих чисел квітня. У північних районах цей термін зсувається приблизно на місяць.

По-друге, троянду потрібно обрізати в теплий сухий і безвітряний день. Бажано при цьому, щоб на небі було сонце. Саме така погода оптимальна для процедури.

По-третє, робити це потрібно тільки дуже гострим продезинфікованим (наприклад, розчином марганцівки) секатором. В іншому випадку на місці зрізу будуть рвані краї і пошкоджена кора, що загрожує інфекціями.

Схема обрізки залежить від того, скільки років вашій рослині. Троянди, які ростуть у вас в саду вже більше трьох років, сміливо можна віднести до дорослих екземплярів.

Для таких троянд можна сміливо проводити омолоджуючу обрізку – прибирати старі пагони повністю, а дворічні обрізати, залишивши приблизно 20 см.

Зріз завжди робіть косим і виконуйте його на півсантиметра вище здорової бруньки, яка росте назовні.

Для інших трояндочок обрізка потрібна більш щадна – прибирайте поламані і підмерзлі пагони, слабкі і тонкі гілки, приблизно на третину замикайте здорові стебла. Вимоги до зрізом ті ж самі.

Якщо кущ густий, вирізуйте до самого заснування ті пагони, які ростуть усередину і дивіться, щоб від кореня не пішла дика поросль. її потрібно видаляти обов’язково.

Правильна обрізка не тільки допоможе вам надати своєму кущу красиву форму і охайний вигляд, але і сильно полегшить догляд за ним.

Чим пізніше ми поговоримо про те, які тонкощі існують при обрізці різних видів троянд (зрозуміло, що в’юнкі троянди обрізають не так, як флорибунди, а чайно-гібридні – не так, як бордюрні), а поки дозвольте дати універсальну пораду: якщо ви категорично не знаєте, як підійти до своєї троянди, висадженої тільки в минулому році, з секатором і боїтеся помилитися, просто скоротіть всі її пагони на третину, роблячи правильний зріз:

  • зріз повинен бути зроблений під гострим кутом;
  • брунька ще не розпустилася, але вона набухла і явно жива;
  • брунька розташована із зовнішнього боку гілки;
  • зріз дивиться всередину куща.

Цього для початку буде цілком достатньо. Троянди, яким провели обрізку, швидко почнуть випускати нові пагони і ви самі побачите, як вдячно ваша рослина відгукується на цю процедуру.