Категорії
Квітникарство

Проста підгодівля для довгого і пишного цвітіння лілії

Лілія – ​​рослина досить вимогливе і любить ретельний догляд. Для своєчасного настання цвітіння підгодівлі обов’язкові, інакше утворюються дрібні поодинокі бутони.

Правила підгодівлі

Для гармонійного розвитку лілії склад харчування регулюють залежно від фази зростання, сезону і типу добрива.

Весняне внесення добрив – основна дія, яка зміцнює рослину на старті і прискорює вегетацію. При пробудженні цибулина витрачає свій запас корисних речовин для нарощування листя і суцвіть, і він швидко закінчується.

Потрібний момент для підгодівлі обчислюють по 2 показниками:

 1. Поверхня землі прогрілася до + 6-7 ° С;
 2. Стебло досяг висоти 10-12 см. Більш короткий квітка не удобрюють, так як він ще не здатний поглинати харчування з землі.

На цьому етапі лілія потребує в азоті і фосфорі. Від змісту цих макроелементів безпосередньо залежать розміри бутонів і яскравість забарвлення. В якості джерела живлення використовують як органіку, так і мінеральні склади. Звертають увагу на співвідношення калію, магнію, азоту, фосфору.

Доза мінеральних добрив на 1 кв. м і 10 л води:

 1. Селітра аміачна – 1 ст. л.
 2. Азофоска або нітрофоска – 1 ст. л.
 3. Нітроамофоска – 1,5 ст. л.
 4. Калимагнезия – 20 м

Застосування органіки:

Коров’ячий гній – у чистому вигляді не застосовують, так як він обпікає коріння, і вони відмирають. Роблять настій з 1 частини гною і 4 частин води. Витримують 10 днів, час від часу перемішують. На 10 л чистої води додають 1 л розчину гною і поливають лілії.

Попіл – у відрі води розмішують 1 стакан речовини і відразу використовують. Другий раз попелом підгодовують в середині літа для продовження цвітіння. В цей час рідкі підгодівлі ефективніше, ніж довгорозчинні гранульовані.

Фазу цвітіння підтримають:

 • калімагнезія – 1 ст. л. на 10 л;
 • суперфосфат – 2 ст. л;
 • азофоска, аммофоскі або нітрофоска – 1,5 ст. л.

Ці мінеральні підгодівлі сприяють яскравості пелюсток і нарощуванню зеленої маси.

Хороший результат приносить підживлення хлібним настоєм:

 1. Хліб ріжуть на маленькі кубики і заливають водою.
 2. Якщо є кульбаби або кропива, їх теж подрібнюють і додають.
 3. Ємність ставлять в тепле місце на 10 днів. Розчин при бродінні виділяє неприємний запах, тому краще тримати його в господарській будівлі.
 4. На 10 л води достатньо 1 л настою.

Для збереження в грунті кальцію, який буде вимиватися хлібними дріжджами, домішують деревний попіл.

Восени без добрив теж не обійтися. В цей час цибулина накопичує живильні речовини і готується до періоду сплячки. Після цвітіння підгодовують складами з фосфором і калієм. Вони беруть участь у формуванні нової точки зростання, підвищують імунітет і зимостійкість лілії. Клумбу закривають шаром перегною або компосту. Така мульча не тільки захистить від морозу, але і наситить землю мікроелементами.