Категорії
Сад та город

Прості але дієві способи позбутися хрону в городі назавжди

Хрін звичайний відноситься до числа рослинних загарбників, які здатні за короткий проміжок часу заполонити практично всю ділянку. Щоб позбутися від цієї культури, доведеться витратити багато часу і сил. Часто зустрічаються ситуації, що почавши боротьбу з цим загарбником, результат буде абсолютно протилежний.

Давайте дізнаємося, які є прості, але дієві способи, щоб раз і назавжди очистити свій город від хрону.

Механічний метод

Один з найпростіших способів – викопування всієї рослини. Але мало просто видалити корінь, так як потрібно прибрати всі його шматочки і відростки, що іноді буває просто неможливо. Найчастіше забирається тільки верхня частина культури, а корінці, що залишилися в грунті, продовжують розростатися по всьому городу.

Для перекопування рекомендується використовувати не лопату, а вила, за допомогою яких можна навколо куща рихлити ґрунт. Також вила дозволяють підчіплювати корінь, а не розрізати його. В результаті він практично повністю витягується із землі.

Якщо немає можливості перекопати ділянку, коли поруч знаходяться інші багаторічні рослини, можна просто зрізати надземну частину хрону. Виконувати цю процедуру потрібно регулярно. В результаті рослина за літо не встигає накопичити потрібну кількість поживних речовин і взимку корінь може загинути.

Агротехнічні прийоми

Затемнення рослини призведе до її загибелі. Даний метод є дуже ефективним. Навесні, коли тільки починають з’являтися перші сходи, потрібно накрити рослину листом металу або іншим матеріалом. Зверху обов’язково потрібно придавити чимось важким. Важливо, щоб на рослину абсолютно не потрапляло сонячне світло. Даний метод дуже довгий і займає цілий сезон. У більшості випадків вже на наступну весну корінь повністю гине.

Можна вдаватися до методу добрива аміачною селітрою. У липні потрібно починати регулярно зрізати зелене листя і оголяти кореневу систему. Потім присипати кореневище сухою селітрою або залити розчином селітри.

В результаті починається активне зростання зеленої маси і рослина не встигає правильно підготуватися до зими, отже, гине.

Хімічні засоби

Щоб назавжди позбутися від хрону, використовуються різні хімічні препарати (гербіциди). Якщо на ділянці немає інших рослин, можна застосовувати такі засоби, як «Торнадо», «Раундап».

Якщо в городі ростуть інші культури, застосовується точковий метод по конкретному шкіднику. Це зведе до мінімуму можливу шкоду від впливу хімічних препаратів. З цією метою можна використовувати засіб «Торнадо».

Спочатку зрізається надземна частина рослини і максимально оголюється верх кореня. У шприц набирається засіб (використовується нерозбавлений гербіцид) і впорскується безпосередньо в кореневище. Якщо не виходить проткнути корінь голкою, попередньо варто виконати в ньому поглиблення спицею або шилом. Іноді однієї процедури може не вистачити, тому потрібно стежити за рослиною. У разі необхідності, гербіцид застосовується ще раз.