Категорії
Сад та город

Прості дії які потрібно провести з малиною навесні для великого врожаю

Малинка любить живильну землю, без необхідної кількості корисних мікроелементів ніколи не отримати смачних, соковитих ягід.

Не рекомендується рихлити посадки, тому що коріння кущів малини знаходяться практично на поверхні, всього в 10 см від неї. Будь-яке перекопування або розпушування може завдати непоправної шкоди рослині.

Сьогодні ми поділимося з вами способами обробки малини, які багато років підтримують її врожайність на дуже високому рівні.

Перш ніж навесні почати обробку посадок, уважно огляньте кущ. Торішні пагони видаліть. Дуже часто малину атакує стеблевая муха. Щоб її виявити, треба оглянути кожен стовбур – якщо ви знайшли на ньому ущільнення – обріжте і спаліть його, в ньому часто зимує муха.

На одному кущі залишіть за 6-7 пагонів. Більше не потрібно, інакше малині буде тісно, аерація буде порушена, всередину складно буде прилетіти бджілок, та й сонце насилу проникне всередину густого куща.

Всі стебла обрізають над верхньою брунькою. Бічні пагони теж прищипують, щоб з’являлися нові. Видаляю опале листя і бур’яни.

Навесні температура в нашому середньому регіоні скаче, перепади між денними і нічними показниками можуть досягати 20 градусів. Тому для підгодівлі в цей період краще всього підходить саме аміачна селітра. 1 столову ложку розводять в 10 л води, туди ж додають спеціальне добриво Гумі-Гумі. Його можна насипати і в сухому вигляді, але в рідкому він засвоюється швидше. Можна взяти 6 ст.л препарату і розвести їх в розчині аміачної селітри. На кожен кущ йде 2-3 літра.

Якщо земля суха, то добрива вносити можна в неї тільки після поливу.

Зверху посадки посипте деревним попелом, буквально півсклянки на кущ.

Зверху завжди мульчують малину перегноєм. Якщо ви плануєте використовувати для цих цілей гній, то обов’язково відступіть від пагонів 10-15 см, щоб не спалити їх.

Для наступних підгодівлі будемо використовувати добрива, що містять фосфор, калій і в меншій мірі азот (він потрібен тільки на першому етапі для нарощування вегетативної маси). Можна використовувати і біологічні добрива, наприклад, розчин коров’яку, розведений в пропорції 1:10, або дріжджовий настій (100 г на 10 л).

Останнє, процедура з малиною – обприскуємо її бордоською рідиною (1%). Проходимо і саму грядку, і пагони від низу до верхівки.