Категорії
Сад та город

Прості дії, які потрібно провести з полуницею навесні для багатого врожаю смачних ягід

Вирощуванням полуниці займається чи не кожен садівник, адже перед ароматом і смаком цих ягід встояти просто неможливо. А як чудово наминати полунички прямо з куща.

Із задоволенням вам розповімо про свої тонкощі догляду за цією культурою, щоб отримати якомога кращий урожай.

1. Проведіть чистку полуничних грядок

Як тільки встановилися теплі весняні дні, з полуничної плантації приберіть весь покривний матеріал. Як тільки підсохне грунт, відразу ж очистіть полуничні грядки від торішнього листя, органічних залишків. На завершення проведіть розпушування грунту, як в рядах, так і між ними.

2. Підгодуйте комплексом добрив

мінеральні підживлення

Якщо ще восени ви помітили, що розвиток ваших полуничних кущів протікає мляво, то навесні грунт, на якому виростає ягода, необхідно збагатити аміачною селітрою (15 грам на 1 м²).

Популярність і затребуваність має весняна підгодівля полуниці розчином сечовини (карбамід). Для її приготування на 10 літрів води беруться 2 столові ложки сечовини.

Мінеральні підживлення актуальні для городників у яких немає підсобного господарства.

Можна в якості альтернативи полити кущі гноївкою, попередньо розведеною водою в 5 разів. Або ж використовувати настої з трав або гною, які слід розбавляти водою в пропорції 1:10.

Приготування органічної підгодівлі

Готуються рідкі підгодівлі на основі органіки дуже легко. 1/3 десяти літрової ємності потрібно заповнити травою, послідом або гноєм, долити води до обсягу 10 літрів і залишити настоюватися на тиждень. Готовий розчин розбавляється з водою у співвідношенні 1:10. Якщо будете використовувати пташиний послід концентрат розбавляйте 1:20.

Мікродобрива

Зверніть увагу!

Незалежно від того скористаєтеся ви органічним або мінеральним добривом, вам не обійтися без мікродобрив. Справа в тому, що недолік мікродобрив в грунті призводить до зниження результативності вищевказаних добрив.

Тому 1 раз за сезон полуниці обов’язково варто підгодовувати бором, молібденом, сірчанокислим цинком або марганцем в концентрації 2 грами на 10 л води.

Мікроелементи покращують перебіг обмінних процесів, роблять більш інтенсивним процес поглинання рослиною поживних компонентів з грунтової суміші. Це дозволяє значно підвищити врожайність і поліпшити якість ягід.

Терміни внесення добрив

— Після танення снігу внесіть кореневу підгодівлю органічним або мінеральним добривом.

— Перед початком цвітіння проведіть позакореневе підживлення, до складу якої входять такі компоненти, як бор, молібден, марганець або сірчанокислий цинк.

— У період зав’язування плодів рекомендують підгодовувати кущі азотно-калійною підгодівлею:

В готовий і розбавлений до потрібної концентрації розчин коров’яку (десять літрів), додайте деревний попіл (1 склянка) і залиште на 24 години, щоб суміш настоялась. Після чого, розчиніть в суміші столову ложку нітроамофоски. Таке добриво потрібно вносити під кожен кущ по одному літру.

3. Замульчуйте грунт

Напередодні початку процесу дозрівання ягід кущі бажано замульчувати соломою, щоб зберегти вологу і врятувати ягоди від забруднень і садових хвороб.

4. Полив

Особливе значення і важливість поливу набуває в період цвітіння полуниці, а так само під час наливу і дозрівання ягід. Тому, що нестача вологи в цей час перешкоджає не тільки процесу зав’язування ягід, але і викликає зменшення розміру ягід, скорочує період плодоношення, що істотно знижує врожайність.

Норма поливу в середньому становить від 10 до 20 літрів на 1 м².