Категорії
Квітникарство

Прості поради для пишного цвітіння ваших троянд

1. Обов’язково заглиблюйте місце щеплення на 3-5см. Роза загине, якщо загине щеплення. Це відноситься до прищеплених троянд.

2. При посадці обов’язково гарненько полийте і утрамбуйте землю біля кореневої системи, для того, щоб не було порожнеч. Інакше, коли троянда починає зростати, її маленьким корінцям нема за що чіплятися.

3. Багато видань радять виконувати осіннє обрізання перед зимівлею троянд. Але методом проб і помилок досвідчені квітникарі дійшли висновку, що обрізувати на зиму троянди не можна. Ми позбавляємо троянду живильних речовин, які вона накопила, готуючись до зимівлі. А навесні обрізуємо всі втечі, що підсохнули, підмерзнули, до живої бруньки. При весняному обрізанні чайно-гібридні троянди обрізуємо на 10см від рівня грунту. Обрізуємо дуже тонкі і товсті пагони – це стимулює зростання додаткових втеч з щеплення.

4. Поливаємо троянди дуже рясно, але рідко.

5. В середині літа припиняємо вносити добрива. У серпні остання подкоромка фосфорним добривом, для того, щоб троянда підготувалася до зимівлі.

7. На зиму листя в троянд не обрізуємо. Роза сама знає до якого часу їй потрібне листя. Поки їй потрібне живлення, троянда набирає живильні речовини і тримає листя. Скине вона їх сама, коли живильні речовини стануть не потрібні.

8. На зиму кущики троянд підгортати на 20-30см, але не торфом, а землею. Інакше після відлиги і дощу це стимулює зростання, а троянда повинна спати.

Не зрізайте в перший рік троянду, якщо хочете, щоб надалі Ваша трояндочка квітнула. Якщо і хочете зрізати, то лише один бутон і зрізайте стебло як можна вище. У перший рік коренева система ще не така сильна і, що, зрізавши троянду, та ще і до самого низу, ми тим самим стимулюємо зростання порослі нижче за щеплення. Це означає, що троянда переродиться в шиповик на який вона була щеплена.