Категорії
Сад та город

Прості поради для великого врожаю цибулі

Цибуля досить легко вирощується. Культура відрізняється невибагливістю і високою стійкістю до морозів і різних недуг.

Правила посадки

Перед висаджуванням готують цибулини: старі коріння зрізають, тому що вони можуть сповільнити утворення нових коренів, в результаті чого рослина не отримає достатньо поживних речовин, що може знизити врожай цибулі майже в 2 рази. Потім оброблені цибулини замочують у воді на 8 годин.

Культуру зазвичай висаджують на вузькі грядки (до 50 см) в 3 ряди. Перед посадкою лунки посипають попелом для поліпшення врожайності. Садять цибулини на відстані 15-30 см одна від одної. Однак інтервал може залежати від сортів, наприклад при посадці великоплідних видів відстань збільшують, а при посадці сортів Гірник або Айрат – зменшують. Верхній край саджанців повинен знаходитися на 2 см нижче рівня землі.

Навесні цибулю не поливають, так як в квітні грунт все ще зволожений талою водою.

Рекомендується після посадки мульчувати грядки органічними речовинами: скошеною травою, соломою, тирсою або листям. Таке покриття запобіжить ріст бур’янів і утримає вологу. Рослина досить добре росте і без зовнішнього втручання, проте в посушливі дні, особливо на початку періоду вегетації, будуть потрібні помірні поливи.

Багато садівників садять цибулю восени в теплу погоду. Фахівці стверджують, що зимова посадка не зашкодить культурі, навіть якщо температура досягне -20 ° С. Зазвичай висівають цибулю в середині осені (з кінця вересня до середини жовтня). Як правило, культуру висаджують на зиму для більш раннього отримання зелені. При правильній посадці і сприятливих кліматичних умовах цибулини дають пір’я на 1-2 тижні раніше, ніж ті, які висаджувалися навесні.

Корисні поради

При вирощуванні цибулі звертають увагу на такі фактори:

Полив. У міру зростання саджанців збільшується потреба в зрошенні. Особливо потрібен регулярний полив в жарку і суху погоду. Відсутність вологи може негативно вплинути на форму цибулі, смак і аромат. Надлишок вологи може викликати кореневу гниль, що може привести до втрати врожаю. Найбільш ефективним способом поливу є система крапельного зрошення. При відсутності опадів полив потрібно кожні 2-3 дні.

Стан грунту. Рекомендується попередньо провести аналіз землі, щоб визначити її кислотність і вміст поживних речовин. При підвищеній кислотності в грунт додають доломітове борошно, деревний попіл, вапно. Оптимальний рН для посадки культур – від 6,5 до 7,5.

Багатий поживними речовинами грунт корисний для цибулі. Для її зростання потрібні калій і фосфор, тому перед посадкою вносять шар компосту та інших корисних речовин. Рослина любить грунт з торфом, мулом і піском. Занадто піщані або глинисті грунти не підходять для вирощування. При виборі місця посадки враховують принципи сівозміни: рослина добре приживається після посіву огірків, кабачків, гарбуза, капусти, помідорів, картоплі.

Сорти

Існує безліч сортів цибулі, що відрізняються за розміром, кольором, смаком і ароматом.

Рекомендовані сорти:

Алібаба – сорт солодкий, середньо-пізній. М’якоть тверда, біла, соковита і смачна.

Староруський – посівний матеріал може зберігатися до 2 років. Сорт стійкий до багатьох хвороб, в гнізді формує до 10 цибулин.

Бузковий Дзвін – має високу морозостійкість.

Чіполуччо – Вегетаційний період становить 70 днів.

Цимес – середньоранній сорт, прекрасно підходить для тривалого зберігання. Культура стійка до морозів і грибкових інфекцій.

Штутгартер Різен – формує великі цибулини вагою до 180 г. Стійкий до морозів і грибкових захворювань. Тривалість зберігання – до 8 місяців.

Кармен – відрізняється фіолетовим забарвленням. Містить велику кількість антоціанів і сірчаних сполук.

Найчастіше садівники вибирають стійкі види з солодкою і соковитою м’якоттю.