Категорії
Квітникарство

Прості поради по догляду за трояндами які повинен знати кожен хто вирощує рози

Хочемо поділитися з вами 4 корисними порадами по догляду за трояндами . За чайними гібридами і трояндами флорибунда після зняття укриття ранньою весною.

Перше , що потрібно зробити після того, як зняли зимове укриття, разокучить троянди, якщо ви їх підсапували. Після цього потрібно прополоти, щоб не було бур’янів. І приступити до обрізки сухих не перезимувавших стебел. Темні частини потрібно зрізати секатором до живої деревини. До речі, також троянду потрібно підрізати восени перед укриттям.

Друге , що потрібно зробити після обрізки – підгодувати троянди. У підгодівлі знаходиться високий вміст азоту. Це може бути добриво чисто азотне, може бути комплексне, з підвищеним вмістом азоту.

Дуже ефективний спосіб: підгодівлю потрібно робити аміачною селітрою, так, щоб добриво відразу потрапило до коріння. Троянди в своїй будові мають корінь, який має стрижневу форму, росте не в ширину по поверхні землі, а йде в глибину на велику відстань, тому, щоб підгодовування було максимально ефективною, можна взяти держак від лопати і зробити невелике заглиблення сантиметрів на 20.

Тепер потрібно додати половину столової ложки аміачної селітри, засипати в лунку і закопати. Якщо у вас посуха, то можна полити відразу ж. Такий спосіб добрива підходить відразу до кореневої системи і максимально-ефективно вбирається в троянди. Якщо ви будете користуватися комплексним добривом, в складі якого є азот, фосфор, калій і мікроелементи, то кількість порцій можна збільшити до 1 ст. ложки.

Крім мінеральних добрив троянди також люблять органічні добрива, особливо добрива на основі гною (перегній). Звичайно це краще робити восени. Бувають добрива, як гранульований кінський гній або гранульований пташиний послід. Тому можна в такі ж лунки використовувати ці органічні добрива.

Наступний етап це профілактична обробка рослин від шкідників. Зробити це можна одночасно, змішавши 2 препарату і залити їх залити в обприскувач. Рекомендуємо користуватися такими препаратами «АЛАТАР» і «Біотлін» від шкідників. Ці системні препарати вбираються в тканини рослин і довго захищають троянди від шкідників. Обробки бажані навесні і влітку і особливо такі обробки потрібні в осінній період (в серпні і вересні).

Від хвороб можна використовувати препарат «Чистоцвіт» , «Топаз» . Препарати продаються в будь-якому торговому центрі, де є відділ для садівників і городників, або в спеціалізованих магазинах.

Обробляти троянди найкраще в суху безвітряну погоду або вранці або ввечері. Одягайте рукавички і захищайте органи дихання респіратором.

Красивих і здорових вам трояндочок!