Категорії
Сад та город

Прості секрети підвищити врожайність смородини в кілька разів

Мабудь кожен хто вирощує смородину у себе в саду, бажає отримати гарний урожай. Пропонуємо до вашої уваги кілька простих рекомендацій, які забезпечать вам рясний урожай смородини на ваших кущах.

Не забувати поливати

Звичайно, необхідно враховувати кліматичні умови сезону. Але не пропустіть три необхідних полива. Перший – в кінці цвітіння (приблизно перша декада червня) . Другий – в період росту зав’язей (третя декада червня) Третє – під час дозрівання ягод. Норма витрати води – 4 відра на кущ.

Вчасно підгодовувати

Чорній смородині за сезон потрібно чотири подгодівлі. Перша – як тільки розпустилися бруньки: 2 ст. ложки аміачної селітри на 10 л води. Норма витрати – 1 відро на кущ. Друга – в середині червня: 1 ст. ложка сечовини, 1,5 ст. ложки суперфосфату і 0,5 ст. ложки сульфату калію на 10 л води. Норма витрати – 1 відро на кущ. Третья – в кінці вересня – початку жовтня: 0,5 склянки суперфосфату і 2/3 склянки сульфату калію на 1 кущ. Четверта – в кінці жовтня: 0,5 відра перепрілого гною під кущ.

Вирізати зайві гілки

Найбільше плодів у чорної смородини дозріває на дворічних і трирічних пагонах. Більш старі дають менше ягід. Тому рослини треба формувати так, щоб на кущі щорічно залишалося 3 – 4 однорічних втечі. А все, що старше 6 років, треба вирізати. Найкраще це робити восени, коли з рослини опаде листя.

Обприскувати медовим розчином під час цвітіння

Смородину запилюють бджоли. І щоб залучити їх побільше, рослини треба обприскати солодкою водою: 1 ст. ложку меду розчинити в 1 л води і обприскати кущі.