Категорії
Поради

Прості способи очищення пральної машинки від накипу

Накип на пральній машині здатен перетворитися в серйозну проблему, аж до необхідності покупки нового агрегату. Особливо важко доводиться власникам машин-автоматів в регіонах з жорсткою водою, накип від якої з’являється моментально. Причому присадки до синтетичних порошків, покликані пом’якшувати воду, далеко не завжди справляються з проблемою.

Середній термін служби пральної машинки становить близько десяти років. Але він значно скорочується, якщо на робочих вузлах, тена з’являється шар накипу. Саме цей вапняний наліт стає причиною левової частки поломок і повного виходу з ладу корисного побутового приладу. А адже машинка бере на себе більшу частину турбот по господарству – прання вручну займає величезну кількість цінного часу.

Як очистити машинку від накипу в домашніх умовах і запобігти поломці?

1. Лимонна кислота – найпростіший і доступний засіб, надійний помічник господині в боротьбі з накипом. Її можна придбати в будь-якому продуктовому магазині. Перед початком процедури з барабана потрібно прибрати всі речі. Засипати замість порошку 200-300 грам лимонної кислоти, якщо чистка ніколи не проводилася. Якщо вода не дуже жорстка, або чищення проводяться регулярно, то досить 100-150 г порошку. Запустити машинку на максимально гарячому режимі, бажано – кип’ятіння. Виставити полоскання і додаткове полоскання, щоб прибрати всі розчинені у воді речовини і залишки нальоту. Після закінчення процедури прочистити нижній фільтр. Проводити процедуру бажано раз в 3-4 місяці.

2. Ще один простий і дешевий засіб – столовий оцет. Алгоритм дій практично той же самий. У порожній барабан влити 400 мл 9% оцту, поставити машинку на кип’ятіння і подальше полоскання без віджиму. Така процедура не тільки прибирає наліт, але і дезинфікує нутрощі машинки. На завершення необхідно серветкою, змоченою в оцті, протерти манжету.

3. Можна використовувати також спеціальні засоби-антинакипін, великий вибір яких стоїть на прилавках магазинів. До них відносяться «Калгон», «Антинакипин», «Наст», «Алмаз», «Топпер» та інші. Необхідно точно дотримуватися інструкції, надрукованій на упаковці. Не перевищувати дозування, температуру води і періодичність застосування.