Категорії
Поради

Простий і ефективний спосіб очистити унітаз від вапняного нальоту та прибрати неприємний запах

Незважаючи на хорошу воду будинку, вапняний камінь поступово починає забивати сітки кранів, а також з’являється в унітазі. Вапняний камінь не тільки псує зовнішній вигляд, але додатково надає неприємного запаху, який потрібно прибрати якнайшвидше.

У цій статті розповімо, як очистити унітаз від вапняного нальоту та прибрати неприємний запах без дорогих засобів, щоб він виглядав як новий.

Насамперед знадобиться зробити розчин, яким очищатимемо вапняний наліт і прибиратимемо неприємний запах. Для цього беремо невелику ємність, у нашому випадку на 1 літр, заливаємо в неї оцтову кислоту 300 мл, у разі сильного нальоту можна використовувати оцтову есенцію. Далі додаємо засіб для миття посуду. Додаємо оцтову кислоту, для більшого ефекту можна використовувати есенцію.

Ретельно все розмішуємо до однорідного стану та утворення піни, замість засобу для миття посуду можна використовувати будь-яке рідке мило. Розчин для очищення готовий, можна перевіряти у дії.

Перед очищенням слід прибрати максимум воду з унітазу, зробити це можна проштовхуванням за допомогою йоржика або звичайною пластиковою пляшкою. Коли води практично не залишиться в унітазі, наносимо засіб за допомогою щітки на всю поверхню.

Після нанесення розчину частину, що залишилася, виливаємо в унітаз і закриваємо кришку. Залишаємо унітаз із розчином приблизно на годину, за цей час оцтова кислота з милом зробить свою справу. Через годину піднімаємо кришку і ретельно промиваємо унітаз йоржиком.

Прямо на очах вапняний наліт видаляється разом із неприємним запахом. Далі пару разів змиваємо воду і задовольняємося чистим і блискучим унітазом.

Розчин без проблем очистив вапняний наліт та прибрав неприємний запах.

Після такого нескладного очищення він виглядає як новий, а для підтримки чистоти достатньо повторювати процедуру раз на 2-3 місяці і тоді неприємний запах із вапняним нальотом ще довго не з’явиться.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.