Категорії
Поради

Простий і ефективний засіб для очищення праски від нагару

Поширена проблема прасок – нагар на підошві. У цій статті ми розповімо Вам як і яким миючим засобом можна почистити побутовий прилад в домашніх умовах.

Інгредієнти миючого засобу від накипу:

  • cода харчова звичайна – 2 ст.л;
  • кислота лимонна – 1-1,5 ст.л;
  • оцет звичайний – 0,5-1 ст.л.

Щоб очистити праску від накипу спочатку слід вибрати глибокий посуд висотою більше 3-4 сантиметрів, сам посуд при цьому повинен бути таким, щоб він не боявся дуже гарячого окропу.

Важливо при цьому покласти саму праску не прямо на дно такого посуду, а на будь-яку підставу, яке має висоту 0,3-0,5 см. Це може бути і простий дерев’яний олівець, ручка із пластику або будь-які невеликі реєчки, виготовлені з дерева. Також можна використовувати ізоляційні стрижні для намотування дроту.

Потім висипаєте на дно цієї ємності, де розташована сама праска кислоту лимонну і соду харчову, після цього заливаєте все це окропом і додаєте туди ще й оцет. Окріп додаєте поступово, тобто спочатку заливаєте невеликий шар окропу товщиною приблизно 1 мм, потім все розмішуєте акуратно, а потім знову готуєте окріп і знову заливаєте невеликим шаром.

Так доливаєте окріп, поки він не покриє підставу праски приблизно на висоту не більше 0,2 – 0,3 см, більше заливати не потрібно просто це може нашкодити самій прасці. Шар розчину і окропу товщиною менше пів сантиметра цілком вистачить для очищення накипу на прасці будь-якої складності.

Тепер вам потрібно почекати 30-45 хвилин поки кислоти не почнуть роз’їдати сам накип на прасці, цього часу зазвичай буває достатньо.

Приблизно через півгодини проведіть по поверхні праски будь-якою ватою, іржа при цьому знімається ідеально і швидко.