Категорії
Сад та город

Простий спосіб приготування крапельного поливу своїми руками не витративши ні копійки

Постійно поливати грядки або теплицю швидко набридає, а якщо потрібно кудись від’їхати на пару днів, посадки можуть загинути. Щоб не допустити цього, ставлять краплинний полив. Земля постійно зволожуватиметься, не буде різких перепадів вологості. Зробити систему краплинного поливу можна своїми руками, не витративши ні копійки. Головний плюс саморобної системи на відміну від заводського шланга — її не вкрадуть.

Зараз ідеальний час для створення краплинного поливу, тому що можна зробити його разом з посадкою рослин, щоб не пошкодити кореневу систему.

Для створення поливу буде потрібно 5-літрові пластикові пляшки.

У бічних стінках пляшки, за 1,5-2 сантиметри від дна робляться 2 отвори напроти один одного. Розмір отвору залежить від типа землі. Починайте робити отвори голкою, якщо буде недостатньо, зробіть отвір шилом або свердлом 1-2 мм.

Пляшка вкопується між двома кущами рослин. Глибина ями 20-25 сантиметрів. Від стебла рослини теж потрібно відступити 20-25 сантиметрів. Отвори мають бути направлені у бік кореневої системи кожного куща.

Можна ставити одну пляшку і на 4 кущі, якщо зробити 4 отвори в кожну сторону, але тоді швидше витікатиме вода.

Щоб земля не забивала отвір, можна покласти довкола них суху солому, засипати пісок або одягнути на пляшку капронову панчоху. Також можна довкола отвору насипати гідрогель, волога довше затримуватиметься в корінні.

Пляшки обов’язково мають бути закриті кришкою, щоб усередині створювався вакуум. Тоді земля витягуватиме потихеньку воду з пляшки. Якщо потрібно підсилити подачу води, кришку можна трішки відкрутити.

Однієї 5-літрової пляшки вистачає на день. З такою системою можна буде з’являтися на городі раз в 3-4 дні. Щоб підсилити ефект збереження вологи, грядки потрібно замульчувати. Поверхня грунту залишатиметься сухою, це означає, що не з’явиться грунтової кірки, і не потрібно буде спушувати її. Перестануть зростати бур’яни. Коренева система при краплинному поливі буде потужніша.