Категорії
Сад та город

Причини пожовтіння часнику і що робити, якщо часник пожовтів

Городники часто стикаються з проблемою, що пір’я часнику посіяного під зиму навесні починають жовтіти. Щоб зберегти врожай потрібно терміново вживати заходів. Але не все так просто, причин пожовтіння кілька, і перш ніж лікувати часник потрібно зрозуміти від чого перо жовтіє. Нижче ми розглянемо п’ять основних проблем і способи боротьби з ними.

1. Одна з найчастіших помилок це дуже рання посадка часнику восени, часник встигає прокинутися до настання холодів і навесні сходи виходять хворобливі. Щоб уникнути такої проблеми часник потрібно висаджувати після 15 жовтня, коли земля вже досить охолола і часник спокійно пролежить в землі до весни.

2. Жовтизну пера так само можуть викликати і весняні заморозки, в травні вони бувають досить часто. Тому при появі сходів ранньою весною грядку краще прикрити плівкою.

3. Брак поживних речовин, ще одна значна причина хвороби сходів. При таненні снігу разом з талою водою йдуть і корисні речовини, та й при низьких температурах рослина вже не так інтенсивно поглинає потрібні йому елементи тому без підживлення не обійтися. Сечовина буде найоптимальнішим варіантом.

4. Гнилісні хвороби теж приносять не мало шкоди, розпізнати їх не складно, на листках з’являються плями коричневого кольору, часто цвіль. Щоб цього не відбувалося потрібно правильно висаджувати часник, саме насіння і грунт перед посадкою слід обробити рожевим розчином марганцівки, на посадку брати тільки здорові насіння.

5. Цибулева муха приносить теж не мало проблем городникам. Проведіть рукою по пір’ю часнику, якщо там є мушка, то Ви помітите дрібних мушок, що кружляють над рослиною. Є безліч препаратів для боротьби з нею, але можна боротися з нею і простим способом. Робимо соляний розчин, на 10 літрів води розводимо 200 гр. солі і поливаємо рослину. Після такої обробки слід полити часник чистою водою, однієї процедури буде достатньо щоб позбутися від шкідника. Також мушка не переносить запах моркви і якщо поруч посадити грядку з морквою, то напад мушки на часник не загрожує.