Категорії
Сад та город

Прискорюємо дозрівання винограду і збільшуємо врожайність

Хочемо поділитися з вами кількома рекомендація, які допоможуть вам отримати гарний урожай винограду скоріше.

Прискорення дозрівання лози і ягід винограду здійснюється при використанні хитрих методів, популярних у садівників. Деякі маніпуляції дозволяють не тільки пересунути терміни отримання врожаю, але і сильно збільшити його кількість.

Метод карбування і перекрутки

При випрямленні верхівок гілок ягоди зупиняють своє зростання і повільно наливаються. У зв’язку з цим багато садівників застосовують карбування. Суть цього агротехнічного прийому передбачає видалення верхівкової листя.

Іноді видалення коронок (верхівок) може спровокувати появу і ріст пагонів з бічних пазух. В цьому випадку всі сили насадження направлять на розвиток молодих гілок. Щоб цього не сталося, обрізку бажано проводити в повному обсязі. Іноді слід просто надломити верхні частини.

Зверніть увагу!

При неповному карбуванні всі соки рослини будуть спрямовані на дозрівання грон. Коронки тим часом почнуть сохнути. Їх повністю прибирають пізно восени після збору ягід.

Прискорити дозрівання врожаю можна і перекручуванням лози. Для цього над майже достиглим гроном перевертають гілку. Всі соки йдуть до ягодів. Вони виходять більш ароматними і солодкими, а сік насиченим і густим. Такий виноград називають ще зародзиненим. З нього виходить відмінне вино.

Простіший варіант передбачає перекручення грона. Але цей метод підходить не всім різновидам винограду. У деяких сортів лоза відрізняється підвищеною крихкістю і під час перевертання навколо підстави гроно може просто відламатися.

Під час проведення маніпуляції потрібно стежити, щоб частина ягід, яка розміщується з півночі, виявилася з півдня. Тоді все гроно поспіє більш рівномірно.

Такий прийом дозволяє уникнути розтріскування винограду дощовим літом, адже ягоди прогріваються сонячними променями з усіх боків.

За сезон перекруткі проводять 2 рази. Перша маніпуляція доводиться на час інтенсивного росту грона. Другий раз провести процедуру необхідно під час проріджування кистей.

Хоча сама робота вважається трудомісткою, вона дозволяє садівникові обійтися без хімічних стимуляторів.

Кільцювання лози

Кільцювання відноситься до прийомів агротехніки, які дозволяють збільшити кількість зав’язей. Процедура проводиться навесні під час цвітіння лози. Крім того, маніпуляція дає результати і в інші періоди. Під час інтенсивного росту грон кільцюванням можна домогтися збільшення розміру ягід. А використання методу при дозріванні допомагає пересунути терміни отримання врожаю на 2-3 тижні вперед.

Проводять процедуру на штамбах, гілках і відгалуженнях, які плодоносять. Для цього вирізається на корі тонке колечко товщиною 2-3 мм. Якщо зробити його під гроном, то ягоди достигнуть на 15-20 днів раніше. В цей же час на інших відгалуженнях терміни збору врожаю залишаться колишніми.

Щоб не пошкоджувати лозу, кільцювання можна замінити круговим надрізом за допомогою гострого леза. Шар кори при цьому не знімається. Маніпуляцію повторюють щотижня до повного наливання ягід. Той же ефект дає обв’язка втечі сталевим або мідним дротом.

Застосування методу грунтується на затримці соків, які направляються вниз по стеблу. Кільцювання не дає їм без перешкод йти до кореневої шийки, тому всі сили направляються на дозрівання грона.

Найчастіше цей агротехнічний прийом використовують при культивуванні столових сортів рослини. Метод допомагає підвищити смакові властивості ягід. Вони стають більшими, ароматними і солодкими.

Для проведення маніпуляції використовують спеціальний ніж з 2 лезами або щипчики.

Пам’ятка!

Під час надрізу потрібно пам’ятати, що чим товще вийде кільце, тим повільніше буде затягуватися ранка.

Важливо!

При виборі кільцювання як способу прискорення отримання врожаю потрібно пам’ятати, що не можна проводити маніпуляцію щороку на одній і тій ж втечі. Це значно знизить врожайність, ягоди почнуть дрібніти і перестануть відповідати своїми смаковими характеристиками. А необхідного ефекту досягти не вийде.

А ви вирощуєте виноград? Діліться досвідом по догляду за даною культурою.