Категорії
Сад та город

Секрети догляду за чорною смородиною навесні для отримання великого врожаю

Своєчасний догляд за кущами смородини, запорука гарного врожаю. Тому в цій статті хотілося б поділитися з вами декількома секретами по вирощуванню великого врожаю чорної смородини.

— Замульчуйте грунт під рослинами, щоб не лише зберегти вологу, але і знищити такого небезпечного шкідника чорної смородини, як агрусова огнівка.

— Відповідні для цього матеріали – торф, компост і пісок, насипте їх шаром 10–12 см. Можна застелити пристволовий круг темною плівкою, мульчуючим папером, а в центр куща засипати землю горбком заввишки 15–18 см.

— В період цвітіння в середину куща можна увіткнути вітку квітучої бузини, щоб відлякати огнівку, що прилетіла з сусідніх ділянок.

— Рясне цвітіння не гарантує високий урожай. Із-за зниження температури до 11° і ранніх заморозків зав’язі можуть обсипатися. Стежите за прогнозом погоди і, якщо очікується різке похолодання, з вечора рясно полийте кущі, а потім укрийте їх лутpacілoм, мішковиною або плівкою.

— Збільшити зав’язування плодів допомагає обприскування смородини вo час масового цвітіння розчинами борної кислоти (0,03%) або марганцевокислого калія (0,01%). Якщо в період цвітіння стоїть холодна погода, то у вечірні години кущі можна обробити розчином сечовини (1%).

— Післяі цвітіння за умови, що кущі не приймали «гарячий душ» в квітні, рослини корисно обробити настоєм кульбаби (600 г зеленої маси з корінням потрібно подрібнити, залити водою і наполягти 10–12 годин). Це обприскування захистить кущі від тлі, кліщів і смородинових пильщиків.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.