Категорії
Сад та город

Секрети догляду за смородиною після збору врожаю

У цій статті хочемо поділитися з вами кількома рекомендаціями по догляду за смородиною після збору врожаю.

Що робимо після плодоношення?

Обрізка

Причому саме санітарна, а не стрижка. Тут потрібно прибрати старі пагони, які вже явно користі не принесуть, будь-які гілки, що призводять до зайвої густоти в центрі, а молоді трохи підкоротити. Плюс ніяких хворих і пошкоджених пагонів. Гілки ж можуть піти на черешки або їм можна знайти найрізноманітніше застосування.

Про полив

А він теж не закінчується після збору врожаю, необхідний для формування бруньок. Від двох до чотирьох відер води під кущ, в залежності від виду і віку рослини.

Чим годуємо

А ось цим дуже важливим питанням займаємося ближче до кінця серпня. Є кілька видів підгодівлі, які можуть приносити досить непогані результати.

Непогано працює склад їх сульфату калію, суперфосфату (по столовій ложці кожного), плюс стакан деревного попелу, все це на відро води. За три літри на кущ буде досить.

Замість мінеральних добрив можна побалувати свої кущі і органікою. Пташиний послід або перепрілий коров’як буде непоганим рішенням. Приблизно кілограм на шість літрів води буде цілком достатньо, а пташиного посліду можна і в два рази менше.

Народний метод

Під кожен кущ восени відправте по відру компосту. Звичайно, грунт попередньо добряче прорихліть. По закінченню робіт в обов’язковому порядку шар мульчі.

Для варіанту номер два взагалі йде такий продукт, як картопляні очистки. Їх спочатку помийте в легкому розчині марганцівки, потім просушіть, дайте їм підсохнути на сонці, а після закопайте під кущі. Очищення поступово будуть розкладатися, радувати кущики цінними речовинами.

Начебто і нічого особливо складного, але завдяки даним процедурам вдасться отримувати куди більш рясний урожай, та ще й ягода стане більшою і смачнішою.