Категорії
Квітникарство

Секрети підживлення гортензії, для пишного цвітіння

Підживлення гортензії для пишного цвітіння дозволяє підвищити привабливість рослини. У міру зростання куща збільшується обсяг зеленої маси, на розвиток потрібно багато сил і енергії. Якщо не заповнювати дефіцит корисних компонентів в грунті, пишного цвітіння домогтися не вдасться.

Коли і чим годувати гортензію

Щоб будь-які рослини, включаючи декоративні квіти, розвивалися правильно, важливо своєчасно вносити добрива в грунт. При цьому враховують сезон року, а також етапи росту насаджень. Рекомендації по внесенню добрив:

  • азотовмісткі склади: з початку весни до липня (з перервою в 2 тижні);
  • розчин марганцю: щомісячно;
  • мінеральні добрива: застосовуються для формування бутонів.

Але підгодовувати гортензії слід лише до кінця серпня. Надалі добрива не вносять, що дозволяє квіткам підготуватися до зими. Виконання підгодівлі восени спровокує прискорення росту рослини. Для нормалізації розвитку і забезпечення можливості своєчасного цвітіння гортензії застосовують різні види мінеральних добрив:

— Fertika. Використовується на етапі зростання куща. Досить вносити склад в грунт 2 рази за сезон.

— GreenWorld. Вносять за такою ж схемою. Мета підгодівлі цього виду – утворення бутонів, збільшення їх кількості та обсягу.

— Pokon. Застосовується одноразово, краще навесні.

Використовують також суміш суперфосфату, сульфату калію і сульфату амонію, відповідно, 60 г, 15 г та 20 г. Компоненти розбавляють водою (10 л). Склад вносять в грунт в кінці весни або на початку літа. Підживлення по таким схемам забезпечує рясне цвітіння гортензії.

Органічні добрива, правила внесення різних складів

Розглядають також можливість застосування натуральних сумішей. Але їх краще використовувати в якості підгодівлі поперемінно з мінеральними речовинами. Найпоширеніші варіанти:

— Гній. Він повинен перепріти. Співвідношення гною і води – 1:3, суміш залишають в тіні на 1 тиждень. Потім розбавляють рідиною і застосовують в якості підгодівлі.

Коров’як. Заповнюють ним ємність на 1/3, доливають решту обсягу до краю. Через 5-7 днів можна застосовувати (спочатку розбавляють водою у співвідношенні 1:10).

Настій трави: беруть бур’яни (заражені інфекцією, шкідниками), заливають водою. Коли через деякий час зникне піна, це буде означати, що розчин можна застосовувати для поливу гортензії.

На етапі розвитку зеленої маси важливий азот. Він міститься в мочевині, гнойовому настої. До початку цвітіння гортензії (на етапі формування бутонів) слід вносити фосфорно-калійні суміші. Це може бути сульфат калію або суперфосфат. Існують рекомендації щодо формування кольору гортензії за допомогою методу підгодівлі:

  • змінюють кислотність грунту: підвищення вмісту лугу або нейтральна pH допомагають отримати рожеві квітки;
  • при підвищеній кислотності суцвіття гортензії будуть синіми з фіолетовим тоном;
  • на слабокислому грунті квіти розпускаються білими.

Садова гортензія набагато швидше змінює колір, що обумовлено підвищеним вмістом антоціанів, що беруть участь в цьому процесі.

А Ви знаєте, чим потрібно підгодовувати гортензію для пишного цвітіння?