Категорії
Квітникарство

Секрети підживлення ваших троянд для довгого цвітіння

Давайте сьогодні поговоримо про ще одну складову догляду за трояндами – їх харчування.

Всі знають, що троянди люблять багаті поживні грунти, саме за умови посадки в хороший грунт вони будуть не тільки добре себе почувати, але і довго і рясно цвісти. Це загальновідомий факт, трояндочки – страшні ненажери, дієта їм протипоказана.

Однак чомусь дехто вважає, що якщо спочатку місце підготовлено якісно – грунт перекопаний, в неї внесено торф і перепрілий гній, видалені коріння бур’яну і т.д., то троянді цього буде достатньо.

Це глибока помилка, тому що поживних речовин в грунті вистачить максимум на два сезони. А після цього земля виснажиться і трояндам не буде звідки брати необхідні їй для гарного цвітіння складові.

Так що, якою б гарною не була земля в вашому саду, підгодовувати троянди потрібно буде обов’язково. При чому робити це слід протягом усього сезону, просто в різний час рослинам потрібні різні добрива.

Всі добрива діляться на органічні і мінеральні. Органічні (той же гній) містять достатню кількість азоту, так потрібного рослинам в період зростання для нарощування зеленої маси, і на структуру ґрунту негативного впливу не роблять.

У свою чергу, мінеральні добрива діють швидко і добре, проте можуть засолюватися і псувати грунт, що врешті-решт буде діяти на корені рослини негативно, особливо якщо не дотримуватися пропорції.

До органічних добрив відносяться:

  • гній (кінський, коров’ячий) і пташиний послід;
  • торф;
  • рослини-сидерати;
  • попіл;
  • настій трав.

Загальновідомо, що троянди дуже люблять гній, проте деякі чомусь забувають, що він повинен бути старим і перепрілим. Свіжий гній мало того, що змусить рослину дуже швидко рости, нарощуючи зелень, так ще й посилить чутливість до захворювань і може спалити коріння.

У кінському гної більше поживних речовин, ніж у коров’ячому, відповідно, буде потрібно його менше. А пташиний послід обов’язково потрібно розводити приблизно 1:10, свіжий – 1:20, так як він дуже їдкий.

Можна робити настоянки, але я просто на зиму повністю засинаю свої троянди перепрілим гноєм (вже має бути достатньо холодно, щоб троянди не почали рости) і навесні, відтаючи, він прекрасно постачає коріння так необхідні їм азотом. Це у мене так звана “перша весняна підгодівля”.

Тільки не потрібно залишати весь гній на поверхні. Обов’язково прорихліть грунт навколо кущів і закладіть добриво всередину. Так воно засвоїться набагато краще і швидше, тим більше що за зиму гній перепріє і ніякої шкоди корінню не принесе.

Робити це потрібно тоді, коли температура повітря буде не нижче 10 градусів тепла. У холодному непрогрітому грунті толку від добрив не буде, тим більш що в прохолодну весняну погоду троянди не поспішають зростати, так що стимулювання їм ні до чого.

Перед першою весняною підгодівлею пролийте троянди досить теплою водою, щоб розбудити корінці. Все дуже індивідуально, але першу підгодівлю потрібно внести в середині – кінці квітня. До цього часу троянди вже повністю відкриті.

Відмінно підійдуть для органічної підгодівлі кухонні залишки, які кидають в компостну яму. Можна додати туди трохи гною, щоб процес розкладання пішов швидше.

Ще одне відмінна органічне добриво – попіл. На відміну від гною і компосту, азот він не містить, так що вносити його потрібно пізніше, коли рослина готується до цвітіння. В цей час трояндам життєво необхідні калій, магній, фосфор, залізо і сірка.

Можна просто насипати попіл під коріння, а можна розвести кілька столових ложок в відрі з водою і полити ваші рослини.

Попіл повинен бути отриманий після спалювання гілок і дров, а не полірованих дверцят від шаф, старих книг, пластикових виробів або старого одягу.

Якщо ви плануєте користуватися набутими в магазинах спеціальними препаратами, обов’язково дивіться їх склад. Залізо і магній в таких добривах повинні бути присутніми обов’язково, вони впливають на насиченість кольору і на пружність листя.

Обов’язково дотримуйтесь пропорції і пам’ятайте: краще зробити слабкий розчин, ніж перевищити його концентрацію, у другому випадку ви просто погубите квітку.

Органіку можете вносити під троянди хоч весь сезон. Припиняти це робити потрібно приблизно в кінці серпня, коли останні троянди закінчують цвітіння і починають готуватися до періоду спокою.

У регіонах, де тепла осінь, троянди квітнуть і в кінці жовтня, але це останні квіти, і нарощування молодих пагонів в цей час ні до чого, троянді буде важко замовити. Так що початок вересня – це самий останній термін, коли ще можна додати органіку.

Якщо у вас клімат холодніший, відповідно, посуньте термін на місяць і вносіть останні органічні добрива на початку серпня.

Всякими бактеріями, гранулами і присипками, користуватися ми не рекомендуємо. Безумовно їх також можна застосовувати, при дотриманні правильних пропорцій шкоди вони не принесуть. Так що це виключно особиста справа кожного, особливо якщо грунт в саду залишає бажати кращого, а посадити трояндочки хочеться.

До речі, при таких початкових умовах спробуйте підготувати місце під троянди наступним чином: перекопайте грунт разом з гноєм (можна зробити це ранньою осінню), а весь наступний сезон кидайте туди скошену або вирвану з корінням траву, присипаючи її зверху тонким шаром землі і гною. Зробіть кілька таких шарів і залиште на наступний рік. Восени не перекопувати.

Зрозуміло, це повинен бути не величезний стіг сіна, а скоріше невелика височина з землі, трави і гною.

А ось навесні те, у що перетвориться трава з гноєм, ретельно перекопайте, розрівняйте граблями і висаджуйте туди троянди. Перші два роки вам взагалі не доведеться турбуватися про добрива.