Категорії
Квітникарство

Секрети правильного поливу троянд, для довгого і пишного цвітіння

Здавалося б, з поливом квітів, і троянд в тому числі, ніяких складнощів бути не може. Всі знають, що вода повинна бути відстояною і ні в якому разі не холодною, і поливати в спеку не можна – робити це потрібно або вранці або ввечері, або в похмуру погоду.

Виявляється не все так просто. Чомусь вважається, що троянди люблять вологу, і деякі радять їх поливати мало не через день.

Це зовсім не так. У троянд довгі і міцні корені, які цілком здатні добувати вологу з глибших шарів. Саме тому в природних умовах троянди прекрасно ростуть і при нестачі вологи.

Зрозуміло, мова йде про дорослі троянди, яким не менше двох років. Ті екземпляри, які ви висадили тільки в цьому році, дійсно потребують частішого поливу, тому що зараз їм в першу чергу потрібно наростити хорошу кореневу систему.

Що ж стосується дорослих рослин, то не переживайте за низ – троянди мають глянцеві листя, через які волога не надто активно випаровується, та й колючки перешкоджають такому випаровуванню.

Особливо небезпечний для троянд неглибокий полив, коли вода не проникає до коренів, а тільки злегка зволожує верхню частину ґрунту. В цьому випадку починають відростати маленькі корінці, які взимку просто вимерзнуть, через що троянда може загинути.

Тому поливати троянду потрібно тільки в тому випадку, якщо довгий час стоять спекотні дні. Зазвичай квітам цілком достатньо дощів, але якщо ви сумніваєтеся, просто спостерігайте за рослинами – при нестачі вологи у троянд починають жовтіти листя.

Для повноцінного поливу дорослій троянді потрібно не менше відра води, і це мінімум – вода повинна промочити грунт приблизно на півметра. З лійки ви троянду не поллєте, так що бажано поливати з відра строго під корінь, весь кущ обливати не треба.

Тонкощі поливу важливо знати для того, щоб доглядати за квітами правильно. Незважаючи на гадану простоту, зволоження – це необхідна частина догляду за квітами, і без правильного поливу ефектного цвітіння ви не дочекаєтеся.