Секрети весняної обрізки винограду

Виноградній лозі властиво збільшуватися в розмірах з кожним роком все більше і більше, але при цьому, кількість ягід на ній істотно зменшується.

Виноград обрізають не тільки навесні, все залежить від клімату вашого регіону. Якщо кожна зима у вас не відрізняється суворістю, то обрізка рекомендується весняна. У місцях з менш холодними зимами виноградну лозу обрізають восени, через 3 тижні як опало листя. Поки в винограді не розпочався активний сокорух, відбувається його обрізка, тому що сік, що виділяється буде перешкоджати загоєнню ранок. Якщо момент упущений, видаляються сухі і старі гілки, а також молоді, які не зовсім доречні і псують зовнішній вигляд.

Обрізати лозу потрібно дуже акуратно, від цього залежить подальша життєдіяльність рослини. Інструмент, яким проводяться роботи повинен бути добре заточений і продезінфікований.

Весняна обрізка винограду і її секрети

Початківець садівник з побоюванням візьметься за цю справу, але поганий досвід теж досвід. Для підтримки здоров’я і зовнішнього вигляду винограду необхідно слідувати таким правилам:

Зрізати втечу потрібно перпендикулярно гілці, так ранка буде швидше гоїтися, ніж при косому зрізі.

Всі старі, сухі і пошкоджені гілки видаляють зовсім.

Зовсім довгу втечу не залишають. Її обрізають з таким розрахунком, щоб на ньому розмістилося 7-12 нирок.

На багаторічних кущах можуть бути присутніми однорічні пагони, їх потрібно видалити. Здійснюють це акуратно, зріз проводиться біля основи головної втечі, разом з цим залишають маленький пеньок 0,5 см.

Щоб отримати хороший врожай, всі тоненькі гілочки, і ті, у яких діаметр більше 10 мм, видаляються.

Також, обрізка дуже важлива при різних травмах куща винограду, вона ділитися на наступні види:

– Після зимової обрізки, проводиться на тих кущах, де пагони дуже пошкодилися за зимовий період.

– Обрізка при обмороженні коренів відбувається, коли в снігу й наступної зими коріння винограду сильно обвітрюються і обморожуються.

– Обрізка при порушенні форми і види виноградника градом.

– Обрізка при різкому зниженні температури.

При кожній з проблем застосовується перевірка стану коренів, шляхом їх розрізання, укорочення пагонів, обрізання нирок.

Весняна обрізка дуже важлива процедура в подальшій життєдіяльності виноградника. Вона формує плодову ланку і акуратну форму.