Категорії
Рецепти

Секрети приготування ніжного, ароматного і неймовірно смачного пюре

Сьогодні будемо готувати смачне і ароматне пюре. Розглянемо головні секрети приготування пюре. Чому у деяких завжди виходить смачне і ніжне пюре, а інших – сіре і водянисте? Існує кілька важливих нюансів, які розберемо нижче в рецепті.

Безумовно, смак пюре безпосередньо залежить від сорту картоплі. Якщо сама картопля смачна, то і пюре вийде чудове. Не варто засмучуватися, якщо ви купили не дуже смачну картоплю. З неї теж можна приготувати досить смачне пюре.

Що необхідно:

  • 500-700 г – картоплі;
  • 40 г – вершкового масла;
  • 150-200 мл. – молока;
  • 2 шт. – лаврового листа;
  • сіль;
  • чорний запашний перець горошком.

Покроковий рецепт

Насамперед чистимо картоплю, промиваємо під водою. Щоб приготувати пюре, немає необхідності додатково замочувати картоплю у воді.

Приступимо до варінні картоплі. Поставимо каструлю з водою на плиту. Ніколи не опускайте картоплю в холодну воду. Спочатку ставимо водичку на вогонь, чекаємо, щоб вона закипіла. У воду обов’язково додаємо лавровий лист і перець.

Важливий момент!

Якщо візьмете невеликий перець, то потім його буде важко діставати. Необхідно чітко знати, скільки перцю і лаврового листа кинули в каструлю. Пізніше зазначені складові потрібно буде видалити.

Поки вода підігрівається, розрізаємо картоплю на кілька частин.

У киплячу воду відправляємо картоплю. Картопля не повинна надто булькати. Необхідно виставити середній вогонь. Варимо картоплю під закритою кришкою. Солити картоплю будемо в самому кінці. Буквально за кілька хвилин до готовності. Коли ми закладаємо картоплю в холодну воду, то весь крохмаль виварюється. Картопля не вийде настільки смачною. Якщо додати картоплю відразу в киплячу воду, то весь крохмаль запечатується зверху. Пюре виходить смачніше. Картопля готова. Вимикаємо плиту.

Ще один важливий нюанс!

Готову картоплю можна залишати в воді. За 10-20 хвилин картопля насититься водою, пюре вийде рідке. Воду необхідно відразу злити. Прибираємо лавровий лист, запашний перець.

Приступаємо до розтопчування картоплі, поки вона не охолола. На даному етапі додавати в картоплю нічого не потрібно. За цей час підігріваємо молоко. Тепер додаємо шматочок вершкового масла. Зверніть увагу, масло додаємо перед молоком. Кількість вершкового масла регулюйте самостійно за смаком. В даному рецепті на окрему увагу заслуговує консистенція пюре. Можна подумати, що картоплю збивали блендером. Якщо додати масло в кінці, то такого ефекту не буде.

Молоко практично закипіло. Спробуйте пюре на сіль. Якщо потрібно додати трохи солі, то насипте щіпку солі прямо в молоко. Перемішайте. Кількість молока залежить від побажань. Можна зробити більш густе або рідке пюре. Якщо додати холодне або кімнатної температури молоко, то пюре придбає сірий відтінок. Картопля і молоко повинні бути однієї температури. Добре перемішуємо пюре. Картопля буде жадібно вбирати молоко. Пюре готове.

За даним рецептом пюре виходить ніжне, пухнасте, як ніби збивали блендером. Насправді, дуже важлива послідовність дій і додавання продуктів. Необхідно закинути картоплю в уже киплячу воду. Дочекатися поки вона звариться. Відразу злити воду. Додати спочатку масло, а потім гаряче молоко. Саме гаряче молоко змінює смак пюре, додає шовковистість і ніжність. Таку картоплю можна їсти без нічого, як самостійну страву. За бажанням додайте дрібно нарізану зелень. Рубаний кріп подарує страві тонкий аромат.

Смачного!