Категорії
Сад та город

Секрети рясного врожаю великих і соковитих ягід смородини

Починати треба з профілактики. З осені приберіть все опале листя і спаліть їх. Всю траву поруч з кущами витягніть, а грунт – прорихліть, тільки обережно, щоб не пошкодити корінці. Добрива теж поки що ніхто не відміняв: після розпушування додайте під кожен кущ по 0,5 л золи і прикопайте картопляні очистки. Грунт навколо замульчируйте підсушеною скошеною травою або рисовим лушпинням.

Протягом всієї зими не викидайте лушпиння цибулі і картопляні очистки – всі вони підуть на добру справу. Час від часу відносьте їх на ділянку: розгрібаючи сніг, раскидайте під кущем і знову присипте. Ранньою весною, коли тільки-тільки почнуть розпускатися бруньки, під кожен кущ внесіть по 2-3 ст. ложки карбаміду, а самі кущі обприскайте бордоською рідиною. Через тиждень ще раз обприскати настоєм лушпиння цибулі.

Перед самим цвітінням обприскайтк ще раз настоєм лушпиння цибулі (1-1,5 л на кущ). Зверніть увагу: цвісти доглянута смородина буде дуже рясно. Коли зав’яжуться ягоди, добре полийте під корінь розчином суперфосфату (2 ст. ложки на 10 л води) і знову обробіть настоєм лушпиння цибулі.

Смородина не переносить сухих ґрунтів, тому стежте за тим, щоб грунт завжди був вологим. Вже до початку липня смородинові кущі у вас будуть яскраво-зеленими, красивими, посипаними зріючими великими ягодами і абсолютно здоровими.

Завдяки інтенсивному догляду ви дізнаєтеся, що кущі смородини можуть дати дуже великі ягоди – по 15-22 мм в діаметрі. За осені знову перекопайте грунт під кущами (не забувайте про картопляні очистки та лушпиння), удобріть суперфосфатом (2-3 ст. ложки під кущ) і попелом. Замульчуйте.

Повірте, всі ваші знайомі і рідні будуть приємно здивовані тим, які великі і смачні у вас ягоди.