Категорії
Сад та город

Секрети великого врожаю: як і коли висаджувати капусту

Зверніть увагу, що вирощування капусти може бути складним завданням для початківця садівника. Їй подобаються тільки прохолодні температури, і вона може стати магнітом для деяких видів садових шкідників. Зміна сортів капусти на грядці щорічно, дозволяє уникнути накопичення грунтових захворювань.

Посадка

— Підготуйте грунт заздалегідь, внесіть кампост або перегній. Грунт повинен бути добре дренованим: коріння, які стоять у воді, можуть привести до розколу або гниття качана.

— Якщо ви збираєтеся пророщувати насіння в приміщенні, починайте висівати їх від 6 до 8 тижнів до останнього весняного морозу.

— Перед посадкою розсади на відкритому повітрі загартуйте рослини протягом тижня.

— Пересадіть невеликі рослини на вулиці в похмурий день за 2-3 тижні до дати останнього весняного заморозку.

— Посадіть саджанці на відстані 30 – 60 см в ряд, в залежності від бажаного розміру качана. Чим ближче ви садите, тим менше капуста.

— Садіть поруч з бобовими та огірками, а не поруч з брокколі, цвітною капустою, полуницею або помідорами.

— Для осіннього збору слід посіяти насіння на відкритому повітрі (або пересадити рослини) в середині або наприкінці літа. Якщо у вашому районі особливо жарко і сухо, відкладайте посадку до кінця літа. Слідкуйте за тим, щоб молоді рослини не висихали під спекотним літнім сонцем!

Догляд

— Коли саджанці досягають близько 10 см у висоту, проведіть проріджування, щоб залишити бажаний простір між ними або якщо ви хочете, пересадите зріджені саджанці в іншому місці.

— Мульчируйте густо навколо області посадки, щоб зберегти вологість і відрегулювати температуру ґрунту. Оптимальна температура грунту для зростання становить від 15 до 17 ° С.

— Проводьте підгодівлю через 2 тижні після пересадки в грунт.

— Через три тижні додайте багате азотом добриво; капуста потребує в азоті на ранніх стадіях.

— Практикуйте сівозміну з капустою, щоб уникнути накопичення грунтових захворювань.

Як та коли збирати урожай капусти?

— Збирайте врожай, коли качан капусти досягне бажаного розміру і стане твердим. Це займе близько 70 днів для більшості сортів зеленої капусти. Більшість ранніх сортів дають результат від 0.5 до 1.5 кг.

— Щоб зібрати урожай, відріжте кожен капустяний качан біля основи гострим ножем. Видаліть все жовте листя (збережіть вільні зелені листя, вони забезпечують захист при зберіганні) і негайно перенесіть в приміщення або помістіть її в тінь.

— Після збору врожаю видаліть все стебло і кореневу систему з ґрунту, щоб запобігти захворюванню.