Категорії
Квітникарство

Секрети вирощування орхідей: як з одної орхідеї отримати більше сотні

Орхідея – рослина яка користується популярність у багатьох господинь. У цій статті хочемо поділитися з вами хитрістю, яка допоможе розмножити цю чудову рослину.

Як поліпшити зростання коріння?

Купіть мох сфагнум, який коштує копійки в квітковому магазині. Замочіть його у воді. З моху сформуйте невелику кулю. Примотайте його ниткою до підстави паростка орхідеї. Нитку можна скрутити із старих колготок. Вона буде еластичною і не сильно пережме рослину.

Оберніть мох плівкою. Знімайте її щодня приблизно на одну годину. При цьому обприскуйте мох. Після закінчення 9–11 днів на паростку з’являться корінці. Відсаджуємо паросток, коли на нім з’явиться три-чотири і більше корінця.

Живцювання

В орхідеї, яка вже відквітнула, зріжте стебло. Відступіть приблизно один сантиметр від коріння і далі відріжте держаки завдовжки 10–12 сантиметрів. Посадіть держаки в спеціальний горщик для орхідей з отворами в дні. Насипте на дно невелику кількість піску і викладіть мох, після чого полийте грунт і висадіть держаки.

Відстань має бути приблизно 3 сантиметри один від одного. Накрийте горщик плівкою. Двічі в день знімайте плівку на 20–25 хвилин і злегка зволожуйте грунт. У приміщенні потрібно влаштувати добовий перепад температури, із зниженням її ніччю на 4 °C. Приблизно через 4 місяці висадіть рослини в окремі горщики.

Через 5–7 днів квіти слід удобрювати, заздалегідь поливши рослину. Потім помістіть горщик в ємність з розбавленим у воді добривом приблизно на 40 хвилин.