Категорії
Сад та город

Секрети вирощування редису: збільшуємо врожайність в три рази

Незважаючи на те що редис досить невибагливий, домогтися його першокласної врожайності не завжди просто. Зокрема, низьке плодоношення зазвичай спостерігається при неправильному догляді.

У цій статті хочемо розповісти, як домогтися відмінної врожайності редису, але і без особливого клопоту збільшити її в кілька разів.

Час посіву

Редис відрізняється малим вегетаційним строком. Зазвичай від посіву до збирання проходить не більше місяця. Крім того, рослини досить холодостійкі.

Щоб домогтися раннього врожаю, висаджуйте редис в середині березня.

Звичайно, посів можна провести і пізніше. Вибираючи час посіву, враховуйте погодні умови характерні для вашого регіону.

Полив

Полив редису повинен бути рівномірним і регулярним. Я уважно стежу, щоб грунт грядок завжди був злегка вологим. Правильне зволоження багато в чому забезпечує відмінне зростання коренеплодів і їх соковитість. Після поливу грунт потрібно добре прорихлити.

Щоб спростити зволоження, ми рекомендуємо використовувати крапельний полив. Особливо цей варіант зволоження актуальний в спекотну, суху погоду. Адже якщо грунт буде сухим, то на високу врожайність можна не розраховувати.

Щоб волога в грунті зберігалася довго, а бур’ян ріс погано, мульчуйте грядки подрібненою травою, сіном, тирсою.

Підживлення

Підживлення редису залежить від характеру грунту. Якщо він родючий, досить внести добрива восени, закривши їх у грунт при перекопуванні. Якщо ж грунт бідний, будуть потрібні підгодівлі під час росту рослин.

Можете використовую для підгодівлі деревний попіл, курячий послід і трав’яний настій. Попіл вносіть в сухому вигляді. Попросту притрушуючи ним грунт, а потім полийте грядки з редискою.

Курячий послід вносіть в рідкому вигляді. Для приготування розчину додайте 1 кг посліду в відро з водою. Склад повинен настоятися приблизно тиждень. Вносячи добрива, намагайтеся щоб настій не потрапив на бадилля.

Для приготування трав’яного настою, використовуйте живокіст, кропиву, ромашку. Підійдуть і інші подібні рослини. Щоб зробити розчин, потрібно просто заповнити сировиною відро приблизно на половину, а потім налити в ємність воду. Склад зазвичай настоюється 6-8 днів. Час від часу його перемішуйте. Перед застосуванням настій потрібно процідити.

Саме своєчасний посів, правильний полив і підгодівля, дозволить збільшити врожайність редису в 2-3 рази. Коренеплоди виростають великими, соковитими. Мають правильну форму.